středa 19. září 2018

Slepá mapa | Alena MornštajnováKdysi dávno jste si u mě na blogu mohli přečíst článek o knize Hana, která mi naprosto vyrazila dech (a to nejen mě, ale také všem, kterým jsem tuhle knížku doporučila). Trvalo mi ale docela dlouho než jsem se pustila do další její knihy a tou je Slepá mapa.

Alena Mornštajnová jako autorka si mě získala především svým stylem spaní a jak dokonale a do detailu dokáže převyprávět příběhy a to v jejím případě především o osudech rodin, které se v průběhu knihy prolínají. Její cit pro detail a propracovanost mě nepřestává udivovat a bavit. Stejně tak mě nepřestává bavit dosavadní výběr témat, kdy se její vyprávění datují až k první světové válce a končí po revoluci (což mimojiné dává čtenáří nádhernou perspektivu o životě lidí v průřezu těchto let).

Kniha Slepá mapa snoubí všechna vyjmenovaná pozitiva autorčiny tvorby. Jednak kniha prolíná období od první světové války až po revoluci spolu s osudy tří generací jedné rodiny. Vypravěčkou je Anežka, nejmladší z rodiny, která popisuje osudy své matky Alžběty a babičky Anny. Je tedy i zajímavé, že hlavními postavami jsou ženy a události v knize jsou popisovány především z ženské perspektivy. 

U mě sice stále vítězí kniha Hana, každopádně Slepá mapa je dalším skvělým počinem Aleny Mornštajnové. 

Žádné komentáře:

Okomentovat