pondělí 13. srpna 2018

general favorites | July


1. První červencový týden byl celý jen a pouze o Všesokolském sletu. jednou za šest let se sokolové (v podstatě z celého světa) sejdou a nacvičují hromadné skladby. Letošní ročník byl ozvláštněn také tím, že vyšel na 100. výročí Československa.

2. Výlet do Krkonoš byl únikem z reality a shonu velkoměsta. Během dvou dnů jsme ušli 50 kilometrů, vystoupali na Sněžku a užívali si krásy české přírody. Neznám lepší odpočinek. O našem výletu si můžete přečíst zde.

3. Konečně jsme se také vypravili domů, na milovanou Šumavu. Odpočinkový víkend, který jsem strávila na zahradě čtením knihy Mezi dvěma Kimy od Niny Špitálníkové, jsem si neskutečně užila.

4. Pokud stále tápete (stejně jako já) v tom, jak se o sebe začít starat co nejšetrnějším způsobem, přečtěte si tyto dva články - Doba (ne)plastová a Jak to mám s kosmetikou? - z jednoho z mých nejoblíbenějších blogů V zeleni.

5. Rozhodla jsem se bookclub o jeden měsíc zkrátit. Důvodem je, že jsem teď objevila tolik jiných a zajímavých knih, které bych si chtěla přečíst, že času není na zbyt. Co ale vím jistě je, že se k bookclubu opět někdy vrátím.

6. V měsíci červenci jsem jednak dočítala poslední knihy bookclubu, ale také jsem začala číst Slepou mapu od Anny Mornštajnové a norské krimi V lese visí anděl. Ani nevíte, jak velkou radost mám, že jsem znovuobjevila chuť ke čtení!

7. Znáte ASMR? Možná je to pro někoho zvláštní až nepříjemné, ale já se u toho vždycky strašně uklidním. Kdyby vás zajímalo, co to je, tady a tady jsou dvě moje oblíbená videa.


Žádné komentáře:

Okomentovat