čtvrtek 26. července 2018

Krkonoše

Někdy mám ohromnou chuť vypadnout z města. Ať je to domů k nám na Šumavu, nebo kamkoliv jinam do přírody. Tentokrát jsem měla chuť objevovat nové krásy České republiky, a proto jsme se vydali do Krkonoš. Výlet to byl spontánní - ve středu jsme objednali ubytování a v pátek brzy ráno jsme seděli v autobusu směr Špindlerův Mlýn.


Po příjedu nás ale zaskočilo sychravé počasí, které nás naštěstí neodradilo od našeho prvního cíle a to byly Kozí hřbety. Kozí hřbety jsou hroským hřebenem, ze kterého je neobyčejný výhled na okolní údolí a pohoří. Bohužel jsme ale během našeho stoupání neviděli na deset metrů před sebe a většinou jsme měli hlavy skloněné na zem, abychom náhodou neuklouzli po kamenité cestě. Po výšlapu jsme zamířili do Luční boudy, kde jsme se jednak trochu posilnili a usušili, ale také jsme tam přečkali nejhorší počasí - venku na nás čekalo příjemné teplo a azurové nebe (ukázka toho, jak je na horách proměnlivé počasí). Další naše kroky mířily kam jinam než na Sněžku - nejvyšší horu České republiky. Zpět jsme se vydali opět po Kozích hřbetech, protože jsme se nechtěli ochudit o ony překrásné výhledy (a ještě že jsme to tak udělali, bylo to nezapomenutelné).


Ubytovaní jsme byli na víkend v Penzionu Pohoda, který leží ve Svatém Petrovi, což je nejstarší (a podle mě také nájkrásnější) část Špindlerova mlýna, který nás samotný úpřímně ohromně zklamal. 

Druhý den jsme chtěli jít jen malý okruk kvůli údajným bouřkám a dešti. Když jsme ale došli do cíle naší trasy a bylo stále krásně, riskli jsme bouřky a déšť a vyrazili jsme na pramen řeky Labe. Počasí nám přálo a my tak měli v nohách dalších dvacet pět kilometrů.Víkend nám utekl jako voda. Takových spontánních výletů, které se ještě ke všemu tak povedou, bych chtěla více. Prázdniny jsou ještě dlouhé, tak kam to bude příště? Máte nějaké tipy na víkendové výlety, které bychom neměli vynechat?

Žádné komentáře:

Okomentovat