pátek 2. února 2018

Monthly Favorites | January


1. Když jsem v Neoluxoru narazila na novou knihu We Were Eight Years In Power: An American Tragedy od Ta-Nehisi Coates, afroamerického autora, který se zabývá rasovou segregací ve Spojených státech amerických, věděla jsem, že ji musím mít. Bohužel je to kniha, které se v Čechách nedostává tak velké pozornosti, jakou by si zasloužila (což je pochopitelné, ale stále je to docela škoda).

2. V lednu probíhala také sbírka Tří králů, které já vždy moc ráda přispěji. Jednak je to jedna z tradičních sbírek Charity České republiky a jednak jsem i já chodívala za Tři krále. Tak až příští rok potkáte Tři krále, přispějte, protože nezáleží na výši částky, ale na onom činu.

3. Když jsem ve stresu, uklidňuji se procházkou, která vždy končí v knihkupectví. V Levných knihách jsem při jedné z takových vycházek pořídila dvě knihy od Murakamiho a East of Eden od Steinbecka. Jak vidíte, ze sekce anglické literatury mám stále radost.

4. Po jedné ze zkoušek jsem vyrazila s kamarádou do Café Pavlač, kde jsme se skvěle najedli a v příjemné atmosféře si po dlouhé době mohly popovídat. Naprosto zbožňuji takové zenové chvíle.

5. Pokud stále hledáte médium, které by vám poskytlo stručné a jasné shrnutí toho, co se událo přes týden a to jak ve světě, tak na domácí scéně, doporučuji 067.

6. Jedno sobotní dopoledne bylo ve znamení kremrolí, buchet a svařáku na Letné, na farmářském trhnu na Heřmaňáku. Svařák byl vynikající, kremrole jakbysmet, ale buchty byly lehkým zklamáním a to nejspíše proto, jak moc je miluju (a proto jsou nároky vysoké).

7. Pokud často cestujete a vaše cesty trvají více jak dvě hodiny, mám pro vás skvělý tip na podcast - Deep Talks. Moderuje ho Petr Ludwig, kterého máte nejspíše spojeného s projektem Konec prokrastinace. Za poslední dobu mě nejvíc zaujal rozhovor s Kovym, podle mého názoru nejtalentovanějším Youtuberem české scény, který mladé lidi obohacuje o geniální názory.

8. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo stále nevěří uprchlické krizi, pusťte mu toto video.

9. V neposlední řadě bych se s vámi chtěla podělit o moje dojmy z produktů od značky Lush. Lush je cruelty free, bojuje tak proti testování na zvířatech a také se snaží o ekologický přístup k jejich produktům, tudíž jsou jejich výrobky buď bez obalu nebo v takovém, který je ekologický a recyklovatelný. Jejich velká nevýhoda je vysoká cena. Proto jsem využila padesáti procentní slevy na některé z výrobků, abych vyzkoušela, jestli to opravdu stojí za to. Jedním z nich byl můj první šampuk Soak and Float, který napomáhá zklidnění vlasové pokožky. Nutno dodat, že já trpím seboreou, které se již nejspíše nikdy nezbavím, tudíž už nehledám prostředky, které by mě lupů kompletně zbavily, ale jen zmírnily příznaky - a přesně toto šampuk od Lushe splnil. Dalším produktem, který jsem chtěl již dlouho vyzkoušet, byla Tea Tree Water, která má tonizovat pleť a zároveň bojovat s akné. Bohužel, čekala jsem od tohoto produktu mnohem více, každopádně pleť se zdá být co se barvy týče sjednocennější. To samé mohu říci o masce Mask of Mangaminty. Můj boj s akné ale došel do takové fáze, že jsem ráda za každý produkt, který mi neuškodí a pleť alespoň o malinký řád vylepší. A samozřejmě jsem nemohla odejít alespoň se dvěma bath bombami. Konec mé první a nejspíše i poslední beauty chvilky.

10. Spotřeba veganského Phở Bo z Loving Hut byla během ledna obrovská.

2 komentáře: