sobota 9. prosince 2017

English Books | Christmas Gift Guide

 česky      English

Nedávno jsem si pořídila tři nové anglické knihy a jelikož se blíží Vánoce, mohl by tento menší nákup posloužit i jako průvodce, co by k Vánocům potěšilo každého knihomola, který má rád anglickou literaturu. Každou z těchto knih jsem koupila v Levných knihách v oddělení s anglicky psanou literaturou (a za opravdu skvělou cenu, věřte mi).

Eleanor & Park | Rainbow Rowell

Všimla jsem si, že většinu času čtu depresivní a smutné knihy s téměř žádnou milostnou zápletkou a popravdě - docela mi chyběly. Proto, když jsem zpozorovala na polici knihkupectví Eleanor & Park, řekla jsem si, že to je přesně ta kniha, kterou teď nutně potřebuji. Pokud je vám blízká knižní komunita jak tady na blogu, tak i na Youtube, nemohli jste si této knížky nevšimnout. Milostný příběh založen na dvou zcela obyčejných spolužácích, kteří se do sebe z ničeho nic zamilují. Tuto knihu mám právě teď rozečtenou a musím říci, že i když nejsem fanynkou young adult literatury, velice mile mě potěšila a je přesně taková, jakou jsem si ji představovala.

Animal Farm | George Orwell

Ano, ještě jsem nečetla Farmu zvířat (styď se). Na svoji obranu ale musím zmínit, že jsem četla utopistický román 1984 a již tehdy jsem věděla, že Farmu zvířat si musím přečíst, jen jsem k tomu neměla žádnou příležtost. Naštěstí jsem ji opět našla v sekci anglicky psané literatury (opět za naprosto bezkonkurenční cenu) a věděla jsem, že bez ní nemohu odejít. Doufám, že se do ni co nejdříve pustím!

Sense and Sensibility | Jane Austen

Poslední anglickou klasikou, kterou jsem si pořídila, je Rozum a cit od Jane Austen. Nikdy jsem se nepřemluvila k tomu, abych si přečetla Pýchu a předsudek, ale v nedávné době jsem na Jane Austen narážela tolikrát a to hlavně na její brzské myšlenky o ženách na přelomu 18. a 19. století (dnes bychom to mohli nazývat feminismem). Kniha Rozum a cit je založena na příběhu dvou sester, jejichž postoj k životu samému se během jejich dospívání mění. Mezitím by zde měly být zřejmé obrazy života ženy v tomto období. V létě mi můj kamarád věnoval vintage vydání Pýchy a předsudku, který koupil v jednom londýnském antikvariátu a Emma je další z Austenových knih, ne kterou si dělám zálusk. P.S.: Pokud nechcete číst Rozum a cit v angličtině, v Levných knihách naleznete i její český překlad. 

Myslím si, že Vánoce jsou skvělou příležitotstí ke čtení (s vánočním cukrovím a horkým čajem). Jste i vy vánočními čtenáři a darujete letos svým kamarádům & příbuzným něco ke čtení? Pokud ne, vždy můžete odměnit sami sebe!

Žádné komentáře:

Okomentovat