středa 6. září 2017

When in Olomouc & Zlín | travel diary

Letošní léto je ve znamení spontánnosti, žádných plánů a spíše než o týdenní dovolené nám jde o výlety během prodloužených víkendů. Naše první cesta vedla do Olomouce a Zlína.I přes to, že jsem cestovali pouze uvnitř naší domoviny, jeli jsme za teplem a sluníčkem - rozpršenou Prahu jsme opouštěli o tolik radši, když jsme jeli za vidinou krásného počasí. Cestu vlakem mám obvykle velice ráda, když jsme se ale dozvěděli, že náš spoj má přes 100 minut zpoždění a je narvaný lidmi k prasknutí, mé nadšení mě na chvíli opustilo.

Po úmorné cestě jsme ale dorazili do Olomouce a oba jsme byli velice mile překvapeni - je to krásné město. Naše první zastávka byla Bistrá kráva - vegan & vegetarian friendly bistro, kde jsme se výborně najedli a vydali se dál. Tím chci také poděkovat slečnám, které se ozvaly na mojí Instagramovou výzvu a poradily nám několik skvělých podniků a míst!

Jelikož jsme měli check-in až po páté hodině, měli jsme dostatek času projít si město - fakt, že vše zajímavé je kolem centra, jsme po celkem náročné cestě vlakem ocenili. Velkým pomocníkem co se týče památek nám byla mapa od organizace USE-IT, která je volně ke stažení nebo si můžete dojít do jejich centra pro klasickou papírovou verzi. Díky trase po městě, která mapovala důležité památky, jsme tak nemuseli po městě příliš bloudit. Naše ubytování jsme si (jak jinak) domluvili přes airbnb a nemohli jsme udělat lépe - naše hostitelka byla velice milá, poradila nám kam na jídlo a na výlety. Mimochodem, nechala nám tam její domací levandulovou limonádu, která byla naprosto skvělá!
Druhý den jsme vyrazili do Baťova Zlína, kde jsme si prošli areál staré továrny, navštívili jsme Zlínské muzeum a galerii, která skrývala i expozici o historii Baťovy firmy. Na oběd jsme si zašli do Fitfoodie a pokračovali v objevování města. Sychrávé počasí nás ale brzy přimělo Zlín opustit a vrátit se do sluncem zalité Olomouce, kde jsme měli naplánovaný malý výlet na Svatý kopeček. Navštívili jsme ZOO, nadšeni jsme ale byli spíše z překrásné baziliky a domu Jiříko Wolkera - obě tato místa s překrásným výhledem!

Poslední den jsme zakončili v Galerii moderního umění v Olomouci, která mi vyrazila dech! Pokud někdy do Olomouce zavítáte, rozhodně galerii navštivte. Jednak tam byly naprosto dokonalé expozice, možnost výhledu, ale i skvělé prostory.
4 komentáře:

 1. Mapy od USE-IT jsou opravdu perfektní - se skvělými tipy od místních jsem takto prochodila v létě Ostravu :D
  Karo
  http://inkpotstories.com/

  OdpovědětVymazat
 2. Pěkné fotky, tyhle domy porostlé břečťanem se mi líbí. Navštívit Moravu je jedním z mých cestovních cílů, zatím jsem navštívila jen místa v Čechách v rámci ČR :)

  LADY LENNA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Morava je krásný kraj! Určitě stojí za návštěvu 😊

   Vymazat