středa 12. července 2017

What To Do In Prague?

Na letošní prázdniny nemám jasně stanovené plány - Téměř vše závisí na čase a spontánnosti. I přes to, že léto trvá teprve pár dní, už jsem měla možnost navštívit několik skvělých míst, které bych s vámi chtěla sdílet. Možné je nás více, kteří prázdniny nemají naplánované do posledního puntíku.

Jedno z mých nejoblíbenějších míst v Praze - krásné téměř za každého počasí, plné klidu a pokud jste milovníci rostlin stejně jako my, přijdete si rozhodně na své. Fata Morgana je plná exotických orchidejí, palm a sukulentů. Vnější expozice dominuje japonskou zahradou, ale co nás letos uchvátilo, je zahrádka s bylinkami. Pokud budete mít štěstí, u vchodu se bylinky dokonce prodávají - my jsme si ulovili trpasličí bazalku, která přežila i dvouhodinovou návštěvu ZOO. V letním období jsou na volném prostranství rozložena i lehátka, tudíž o místa na relaxaci zde opravdu není nouze. Upřímně - s knihou v ruce a rozložená na lehátku někde ve stínu pod stromem si zde dovedu představit celý den. 

Jedna z nejkrásnějších výstav, kterou jsem kdy navštívila. Celou ideu výstavy NaFilm vymysleli studenti programu KAtedry filmových studiích, Filozofické fakulty UK v Praze. Chtějí amatérům i profesionálům přiblížit svět filmu z trochu jiné perspektivy. Hlavním motivem bylo vytvořit takovou výstavu, která v Praze ještě není. Celá výstava je interaktivní, proto téměř vše, co na výstavě uvidíte, si budete moci vyzkoušet - jako je například virtuální realita nebo si můžete vytvořit svůj vlastní slow motion film.

Nejen, že jsem nadšená z celého konceptu výstavy, ale také z nadšení mladých lidí vytvořit něco tak skvělého a jedinečného. I mě by takováhle kreativní práce nesmírně bavila. Výstava nemá ale stálou expozici, ale naštěstí je prodloužena až do konce roku 2017 - tak na nic nečekejte a vyražte!BIG BANG DATA v DOXu

Další výstavu, kterou jsme stihli navšívit, je výstava určená nejspíše největšímu fenoménu dnešní doby - datům. Když se řeknou data, většině z nás se vybaví internet v telefonu, popřípadě to, co máme na našich uložištích, jako je počítač nebo flash disk. Data jsou ale mnohem více - jejich bohatství by se dalo přirovnat k ropě. Kdo vlastní nějaká důležitá data, je za vodou. Ještě lépe se ale má ten, kdo s daty umí pracovat - analyzovat je nebo programovat databáze. My smrtelníci, kterým se chápání IT světa vyhlo velkým obloukem, si během této výstavy konečně dokážeme představit, co to data jsou a kolik jich za den dokážeme vyprodukovat.

Názory na tuto výstavu se liší - někteří jsou proti, jelikož v takových instalacích nevidí nic uměleckého, tudíž to do galerie přirozeně nepatří. Pak jsou tu lidé, mezi které se řadím i já, že informace o jednom z nejdůležitějších zdrojů bohatství jsou nemálo přínosné a co my víme, data se za pár desítek let mohou stát také uměním, jen my ještě nevíme, jak.

Během parních letních dní a poletování po výstavách vám určitě přijde vhod nějaký tip na dobrou zmrzlinu. Během našeho pražského dobrodružství jsme poprvé zavítali do Crém de la Crém - fronta byla sice delší, ale moc času čekáním nestrávíte - servis je pohotový, tudíž než řeknete slaný arašíd, jste na řadě - a právě tuto příchuď vám z celého svého srdce doporučuji, po jednom soustě budete v nebi! V Crém de la Crém si ale přijde na své i ten, který miluje sorbety. Jednoduše lahoda!

Žádné komentáře:

Okomentovat