středa 5. července 2017

My Summer Reads

Během letních prázdnin chci dohanat vše, co jsem během semestru odkládala. Nebude pro vás jisto jistě překvapením, že na prvním místě budou knížky. Co mě tedy v léte čeká za knižní společnost?V knihovně mi ladem leží spousty zakoupených knih, které čekají, kdy si je konečně přečtu. Bohužel na ně teď nebyl čas (nebo jsem dala přednost těm z knihovny). Pokud si pamatujete na mé nákupy v Levných knihách, všechny tyto tituly již moc dobře znáte. Čeká na mě Dorian Grey od Wilda nebo Pařížské dobrodružství od Maupassanta. Z novodobé beletrie je to poté První telefonát z nebe od Mitche Alboma nebo Noční host od Fiony McFarlaneové. Kniha, kterou jsem si koupila před půl rokem ale ne a ne se k ní dostat je Snídaně u Sothebyho. Tento titul by mě měl provést uměleckým světem od A do Z, což se mi bude hodit nejen proto, že se o umění (snažím) zajímat, ale také bych chtěla během prázdnin navštívit hned několik galerií a muzeí.

Nesmím také zapomenout na pár anglických knih jako jsou Between The World and Me o rasové segregaci nebo The Girl Who Saved The King of Sweden

Jak je vidět, nově zakoupené knihy mi leží ladem v knihovně bez povšimnutí. Mým malým knižním předsevzetím (a to nejen na léto) je nakupovat méně knih a spíše využívat poklady knihoven. Začnu si pořizovat jen knihy, které sbírám, nebo které bych chtěla ve své knihovně vlastnit a vím, že se k nim někdy vrátím. Z Knižního klubu jsem si proto objednala hned dvě takové knihy - nejnovější titul od Murakamiho Spisovatel jako povolání (všichni jistě víte, jak miluji Murakamiho) a Magický průvodce městem pod pahorkem od Jääskeläinen (jednoduše proto, že jsem si zamilovala finský magický realismus)Jak jsem se již zmínila, začala jsem plně využívat místních pražských knihoven, které skrývají neskutečné knižní poklady. Na poličce mám rozečtené hned dvě knihy a to Walden aneb Život v lesích od Thoreaua a Co mě naučil tučňák od Michella. Dalšími jsou Hana od Aleny Morštajnové, na kterou jsem slyšela jen samou chválu a Smyšlená zem od Eduarda Beretiho - příběh odehrávající v  Číně na počátku 20. století. Na tuto a spousty dalších tipů na knihy jsem narazila díky článku Red Poppy Stories (doporučuji)!

Co ale za prázdniny rozhodně stihnout musím je dočít vše rozečtené - na prvním místě je Amerikána, kterou jsem musela odložit kvůli školním povinnostem a nemůžu se jí dočkat! 

A co čeká o prázdninách za knižní dobrodružství Vás?

4 komentáře:

 1. Pěkné knížky! Osobně mám ale jiný výběr - hodně fantasy (doháním resty), pak snad nějakou klasiku - Shakespeara, možná Dostojevskiho. Aktuálně čtu první díl Pottera v němčině, a pak to vidím na Kosmonauta z Čech. :)
  https://jaderna-knihomolka.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na fantasy moc nejsem, ale Kosmonauta z Čech také plánuji, četla jsem o této knížce samou chválu!

   Vymazat
 2. Krásný výběr :-) Walden jsem četla, ale doteď se nemůžu rozhodnout, jestli se mi to líbilo nebo ne :-D Mě z tvého výběru oslovila Snídaně u Sothebyho a Hana, na ty se asi mrknu, tak díky za tipy :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě dnes jsem Walden opustila a dala přednost Haně - nějak jsem se do toho nemohla začíst a přes prázdniny se nechci do čtení nutit, takže tomu dám šanci později (třeba až více dospěju, haha). Hana je skvělá věc - po téměr třetině jsem si jistá, že to bude báječná, šle smutná kniha!

   Vymazat