středa 3. května 2017

Very special bookhaul!

Nikdy jsem nevěřila, že by se mi někdy povedlo odcházet z knihupectví se čtyřmi knihami v plátěné tašce a pouze o 250,- lehčí. Ale stalo se a já se s vám o tom chci podělit!Nikdy jsem nebyla moc velkým fanouškem Levných knih - připadalo mi, že je to jedna velká červená knihovna, kde bych si nikdy nic nevybrala. Cesta mě ale z antikvariátu, kde mě nic nezaujalo a ze secondhandu, kde jsem opět nic nenašla, přivedla do Levných knih na Národní třídě a já se nastačila divit, jaké poklady to vydím na policích onoho knihkupectví. Moje předsevzetí, že bych si měla přestat kupovat tolik knih bylo ta tam.

První kniha, která mě zaujala, byla Pařížské dobrodružství a jiné povídky od Guy de Maupassant. Tohoto francouzského autora mám velice ráda, v mé knihovně na mě mimo jiné také čeká jeden z jeho nejznámějších románů - Miláček. Třešničkou na dortu bylo, že obal knihy tvoří můj nejoblíbenější obraz V posteli od Henri de Toulouse-Lautrec. Již teď se na ni těším!

Knihu, kterou momentálně dočítám a chybí mi už doslova jen pár stran, je Temná komora od Rachel Seiffertové. Tuto knihu jsem měla vybranou na stránkách nakladatelství Paseka, tudíž si dovedete představit, jakou radost jsem měla, když jsem ji na policích uviděla (a k nadšení přidala i cena knihy, samozřejmě). Začátek i konec války a 20. století spojené s přetrvávající bolestí hrozných činů Němců prožívají tři mladí lidé. Díky tomuto časovému rozestupu a jeho komparaci dostává téma druhé světové války nový rozměr.

Možná si ještě pamatujete na knihu od Mitche Alboma, kterou jsem dostala od kamarádky jako suvenýr z Ameriky. Právě proto jsem tam knihu První telefonát z nebe od stejného autora nemohla nechat. Upřímně vůbec nevím, co od ni mohu čekat, každopádně si myslím, že podle předešlé skvělé zkušenosti s tímto autorem nebudu nákupu litovat!

To bych nebyla já, abych si nepořídila nějakou klasiku všech klasik, která mi rozšíří moji sbírku. Tou se stala kniha Oscara Wilda Obraz Doriana Graye a Cantervillské strašidlo, na kterou jsem slyšela samé chvály. Kniha nadčasová a přesto z konce 19. století. 

Tato návštěva Levných knih rozhodně nebyla poslední! A co vy a vaše zkušenosti s tímto knihkupectvím? Nemáte nějaké tipy na knihy, které bych si mohla pořídit při mé další návštěvě?


10 komentářů:

 1. Do LK chodím často, poslední dobou (už hodně dlouho) je tam ke koupi spoustu skvělých kousků.

  OdpovědětSmazat
 2. Krásné přírůstky! :) Já nutně potřebuji to nádherné vydání Oscara Wilda, takže to vidím na návštěvu LK :D
  http://dreamyinbooks.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 3. tím, že tam pracuji, vím, že je někdy opravdu těžký těm kouskům odolat :D každý měsíc si odnáším minimálně dvě nové knihy. u některých knih (zvlášť u těch vydávaných přímo LK, jako jsou právě například klasiky - Wilde, Shakespeare apd.) si ale člověk musí dát pozor na překlad, protože někdy to není úplně kvalitní čtení a je v tomto případě mnohem lepší sáhnout po knize například v antikvariátu. samozřejmě to tak ale není u všech :)
  (a co mi v LK přijde taky skvělý, je to množství cizojazyčných knih - a hlavně ty ceny, místo tří stovek za ně dá člověk sedmdesát korun, stovku max, což je fakt naprostá paráda)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skvělý, díky za upozornění, snad bude Wilde v pohodě! Ty cizojazyčný jsou vážně skvělý, jen je škoda, že moc titulů, co tam mají, neznám - budu to muset víc prozkoumat! :)

   Smazat
 4. Levný knihy zbožňuju! Mám odtud mou životní lásku Malýho prince a nedávno jsem koukala, že tam měli spoustu knih od mýho dalšího francouzskýho oblíbence - Zoly (Zabiják je skvost!). A Obraz Doriana Graye je super, určitě nebudeš litovat :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já od Zoly miluju Nanu, ale bohužel to vydání z Levných knih se mi moc nelíbí :( :D

   Smazat
  2. A mně se zrovna Nana právě moc nelíbila :)
   Ale to mi neříkej, já jsem na ně spolíhala! :D

   Smazat
  3. Ale asi i přes horší obálku si je pořídím :) :D

   Smazat