sobota 1. dubna 2017

Art | OnMyMind

Umění teď zanedbávám, i přes to, že je to tak důležitá součást mého já. Uměním můžete vyjádřit to, co se vám nechce říkat nahlas. Umění mi pomáhá utříit si myšlenky - i jen to, že jdu do přírody s fotoaparátem na krku mi pomáhá se zrelaxovat a začít myslet na něco jiného, i když to, co tvořím, má k umění velice daleko. Umění mě inspiruje a svým způsobem i motivuje se sebou něco dělat, začít něco tvořit, už jen kvůli tomu, jak moc mě to baví. Umění funguje svým způsobem také jako nové médium, skrze něhož můžeme upozornit na problémy, které jsou denodenně omílány v televizi, na internetu a v dalších masových médiích. Pohled na tak závažnou problematiku jako je uprchlická krize očima umělce nám může pomoci se snažším pochopením daného problému.
Výstava je zajímavá tím, že Aj Wej-Wej je nazýván umělce, ale také aktivistou, který vytvořil dílo Zákon cesty na základě jeho návštěvy pobřeží. 


Umění se nám může zdát kontroverzní, nepochopitelné a z odposlechu školní skupinky, která navštěvovala Národní galerii i divné až k ničemu. Podstatou ale je, že je pouze na nás jak umění přijmeme, jak interpretaci pochopíme. 

2 komentáře:

 1. Já jsem si říkala, že jsem vás tam zahlídla :)
  Do patra na Laundromat ses také byla podívat? Tam to teprve dýchá, že člověk těžko popadá dech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tam jsme bohužel ostudy netrefily, absolutně jsme se ztratily (asi vesničanská vlastnost) a nenašly jsme to - téhle instalace jsme si všimly až na Instagramu :( ale musíme si z toho brát jen to pozitivní - o důvod navíc vrátit se zpět! :)

   Vymazat