středa 12. dubna 2017

About our extraordinary Sunday | Exploring Prague

Nevěřila bych, že bychom vzali svůj cíl objevovat Prahu tak poctivě. Jedna neděle, která se zdála být obyčejná, mi to potvrdila.


„Budeš vzpomínat na to, jak jsme si dávali Phở Bo na Letný, uvidíš! Pojď!" A já věděla, že dneska to bude ještě dlouhé - ale to bych předbíhala. Já i ségra jsme potřebovali jeden den spolu, něco zažít, něco objevit, někam se projít a užít si Prahu trochu jinak než obvykle - ona v barech a v práci a já v knihovnách, kavárnách a dopravních prostředcích mířících do školy. Plán byl vyrazit do botanické zahrady v Tróji - nic víc. Nakonec se z návštěvy pouze botanické zahrady vyklubal výlet z Podhoří do Podbaby lodí a koncem ve vietnamské restaurace na Letné s již zmíněným Phở Bo. Pokud nemáte o víkendu co dělat, rozhodně zajděte do Botanické zahrady hlavního města Prahy. Výhodou je, že pokud vás zrovna nebaví orchideje, tlustice nebo palmy a kaktusy, rozhodně si užijete sledování exotických motýlů, které poletují po celé Fata Morganě - a jelikož je teď celkem deštivé počasí, Fata Morgana jako obrovský skleník je skvělou volbou. Nebudu vám ale lhát, projít si celou venkovní botanickou zahradu, užít si výhled směrem na Dejvice a vyvalit se na louce (a když budete mít štěstí, přidá se k vám i jedna z želv) je přeci jen o něco lákavější.Pokud jste ale náruživým sportovcem, cyklostestka kolem Tróji bude rozhodně lepší volbou - skvělá cesta na longboardu a inline bruslích, která je lehce dostupná díky převozu z Podbaby do Podhoří.Vždycky jsem nakonec ráda, že mám skupinku lidí, která mě dokáže donutit něco dělat, jsem totiž moc pohodlný, přesto velice puntičkářský člověk, který musím mít vše, podle svého plánu - tudíž být přesně na čas doma a začít dělat v mé hlavě již dokonale zorganizované povinnosti. Vystoupit z komfortní zóny, ale stále se mít fajn, a zažít věc, kterou jsem plánovala již dlouho, s lidmi, na kterých mi záleží a mám je ráda, opravdu stojí za to. 

8 komentářů:

 1. Bože! To jsou úžasné fotografie! ♥ S rodiči jsme tam měli namířeno minulý víkend, ale nakonec jsme dali přednost jinému programu, protože tam bylo až moc lidí a nedalo se ani najít místo, kde by se dalo zaparkovat, protože všechna parkoviště byla přeplněná.
  vanilková Cath

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc 💛 My jsme naštěstí vyrazili brzy ráno, ale ke konci už taky nebylo kde zaparkovat a Fata Morgana byla naplněná k prasknutí.

   Vymazat
 2. Krásne fotky! Môžem sa spýtať, akým objektívom je to fotené? :)

  OdpovědětVymazat