sobota 11. února 2017

January 2017

Leden byl (jako u každého vysokoškoláka) ve znamení zkouškového. Naštěstí již mohu říci, že mám oficiálně první semestr vysoké školy za sebou - bylo to náročné, ale každopádně to stojí za to. Lidé se mě také často ptají, jak dokážu zkloubit čtení a učení zároveň, a tak jsem se rozhodla sepsat pár tips & tricks, které se zdají fungovat mě a tak by mohly i vám ostatním být k nápomoci - na článek se můžete těšit již brzy! 

Čtění během zkouškového pro mě bylo únikem a relaxací - přečetla jsem Bloom od Esteé Lalond a Literární spolek Laury Sněžné od Pasi Ilmari Jääskeläinen (obě recenze si již můžete přečíst na blogu). Momentálně se snažím dočíst Sůl moře od Ruty Sepetys a chystám se na A proto skáču (zapůjčené od Nikol) a na Straku na šibenici - podporování a čtení českých autorů je totiž jedním z mých čtenářských cílů pro rok 2017!

Také jsem si během ledna potvrdila, že sny se plní, jen nesmíte ztrácet naději a trpělivost. To ale neznamená, že se vám přání splni jen tak, bez sebemenší snahy - svým snům musíte jít naproti, překonávat překážky, které vás sice mohou oslabit, otrávit nebo naštvat, ale vás to nesmí srazit na kolena. Stačí se oklepat, vše si znovu promyslet v hlavě a zkoušet to dál. Pocítila jsem také obrovskou vděčnost za všechny blízké, které kolem sebe mám a za to, že se na ně kdykoliv mohu obrátit. 

Leden byl také skvělým startem co se blogu týče - vás, které můj blog či Instagram zajímá, je stále více. Přibývá reakcí ze čtenářské strany, ohlasů na můj blog nebo novýh lidí, které jsem díky blogu poznala a přesně toto je můj hnací motor co se blogu týče. Není nic lepšího než vidět, že vás mé příspěvky baví - děkuji!

Jelikož mám teď týden volna před sebou, chtěla bych se setkat s lidmi, se kterými jsem se dlouho kvůli nedostatku času neviděla, dohnat všechny kulturní akce jako třeba volný vstup do Winternitzovy vily nebo přednáška na UMPRUM o vile Tugendhatzajít si na nějaké dobré jídlo, jelikož během zkouškového nezbyl čas na nic jiného než na špagety nebo tousty (ať žije studentský život), číst a užívat si týdne v Praze, takže pokud byste měli nějaké tipy na kulturní nebo kulinářské zážitky v Praze (a nebo výlety kolem pražškého okolí) velice je ocením! 

4 komentáře:

 1. Doufám, že na A proto skáču bude na blogu recenze, slyším na ni všude jenom samou chválu, tak snad mi ten dojem potvrdíš i ty!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě se můžeš těšit, právě jsem se do ní pustila a bude to rychlé čtení! :)

   Vymazat
 2. V Praze určitě navštiv Café Jen (nejlepší kavárna na světě ve Vršovicích) :-) a výstavu Václava Havla v Doxu v Holešovicích. (Michelle z www.wish-hope-life.cz)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Cafe Jen jsem ještě nebyla, ale určitě to plánuji - jestli se nemýlím, tak to tam teď opravovali, že? :) Na výstavě v Doxu už jsem byla - náderné fotky!

   Vymazat