středa 4. ledna 2017

My Year in Review | OnMyMind

Chtěla jsem zrekapitulovat rok 2016 i jinak než jen fotkami, které jsem během tohoto neskutečného roku stačila pořídit. Naštěstí jsem našla zajímavý koncept s názvem My Year in Review

všechny otázky jsou v angličtině a v angličtině je také ponechám - jsem si jistá, že podle odpovědí ihned pochopíte, jaká byla otázka 

What one event are you going to tell your grandchildren about?

Možná jste čekali, že odpovím maturita, první vysokoškolský den nebo stěhování do Prahy, ale tento rok mě naprosto uchvátil náš roadtrip po severním Německu a části Dánska a celkově ty šíleně dlouhé a zasloužené prázdniny po hektických školních událostech. Pokud to právě teď čte nějaký letošní maturant - užij si svoje poslední středoškolské prázdniny, jak jen to půjde! 

If you have to describe you 2016 in three words, what would they be?

chaos - nadšení - smutek

What new things did you discover about yourself?

Tak například to, že nejsem tak emocionálně silná, jak jsem si myslela. Jsem velice ráda sama, až mě to někdy znepokojuje. Jsem možná opravdu zvláštní, protože ani při změně prostředí se ohledně tohto problému nic nezměnilo - pořád si připadám jiná, zvláštní, divná. Musím se stále upevňovat v tom, že i když na to možná nevypadám, mám na to zvládnout různé úkoly a překonat překážky. Přiznala jsem sama sobě, že co se mé psychické stránky týče, nejsem na tom nejlépe a vím, na čem pracovat. Rok 2016 byl rokem uvědomění si, ale ještě ne akceptací.

What single achievement are you proud of?

Nejspíše toho, že ač to ve škole není jednoduché, snažím se následovat tempo zuby nehty.

What was the best news you received?

Že se bude moje jediná sestřička vdávat. 

What was your favorite place you visited in 2016?

Rozhoduje se mezi vilou Tugendhat a Møns Klint v Dánksu (můžu oboje, prosím?).

Which of your personal qualities turned out to be the most helpful this year?

Odhodlanost.

Who was your number one go-to person that you could always rely on?

Můj přítel, jednoznačně. Snad jen, děkuji.

Which new skills did you learn?

Jedna ze schopností, které jsem se letos naučila, je zkusit si na všem najít to pozitivní. Jelikož se těch negativních událostí za tento rok seběhlo hned několik, nezbylo mi nic jiného, než se poddat často zprvu zoufalému humoru, který se pak proměnil ve veselé historky. Orientace ve větším měste se stala další důležitou schopností, která vyústila v to, že jsem s to dorazit do školy načas a najít si ty správné dopravní spoje. Mimochodem, to mě přivádí k další mnou objevené schopnosti a to je orientace v jízdních řádech tramvají a autobusů!

What or who are you most thankful for?

Rodiče - lidé, kteří mě podporují, nikdy mě nenechají na holičkách, a kteří by si zasloužili mnohem více, než jsem jim schopna (prozatím) dát. Také jsem ráda za sebe sama, za to, jaká jsem a za to, že se ani pod nátlakem snad nikdy nezměním.

If someone wrote a book about your year, what genre would it be?

Magický realismus.

What was the most important lesson you learnt in 2016?

Nikdy se nic nestane z minuty na minutu. 
Vše by mohlo být ještě horší.

What little things did you enjoy during your daily life?

Snídání černého čaje s medem, večerní horká sprcha, čtení si v posteli, pocit, kdy se vrátíte z celého dne ve škole domů a víte, že vás již nečekají žádné povinnosti. 


What cool things did you create this year?

Potěšilo mě, jak jsme si zvelebili náš pokoj v Praze a také to, jak jsem dala blogu jistý řád a směr. Těší mě, že jsem vytvořila platformu, kam se lidé rádi vrací.


What did you think about more than anything else?

Poslední dobou neustále přemýšlím o tom, jak moc bychom si chtěli pronajmout náš vlastní byt v Praze a začít tak budovat náš pořádný společný domov. V hlavě se mi shromažďují nápady, jak z malého prostoru vytvořit kouzelný být, kde se budeme cítit dobře a hlavně spokojeně.


What topics did you most enjoy learning about?

Vysoká škola mi celkově zlepšila obzor v důležitých oblastech mého oboru, ale co mě nejvíce bavilo jsou eviromentální problémy, feminismus nebo rasová segregace v Americe. 

What new habits did you cultivate?

Možná se to bude někomu zdát neuvěřitelné, ale absolutně jsem nebyla zvyklá snídat. Naštěstí jsem snídani přijala jako další prvek mé denní rutiny, bez které nejsem schopna opustit byt. 


What advice would you give your early - 2016 self if you could?

Anežko, neber si vše tak moc osobně, neboj se komunikovat s lidmi a hlavně před tím, než uděláš důležitý krok, rozmysli si to - krok, který se zdá směrem kupředu, může být obrovský omyl. 


What was your most common mental state?

Bohužel, negativní - zmatený, depresivní, chaotický.


What was the best gift you received?

Není to dárek jako takový, ale největším potěšením pro mě byly letošní Vánoce, které jsme strávili spolu s pejskem, kterého jsme ten den hlídali. Možná se vám to zdá infantilní, ale pro mě to bylo znovuzrození vzpomínek na našeho pejska, který s námi slavil každé Vánoce jako by byl člověkem (ano, i u štědrovečerního stolu). A tak jsem se utvrdila v tom, že jedna z věcí, které mi intenzivně v životě chybí, je pes. 


What activities made you lose track of time?

Jen díky čtení mi několikahodinové cesty vlakem utečou, jako by trvaly pár minut (ale to není žádné překvapení)


Za vše, co se během roku 2016 událo - ať jsou to dobré či špatné zkušenosti, radostné momenty nebo neúprosné lekce života - jsem vděčná. Zkuste si i vy vzít kus papíru a sepsat si odpovědi a ihned zjistíte, že ten rok 2016 nebyl vlastně vůbec k zahození. 

Žádné komentáře:

Okomentovat