sobota 7. ledna 2017

MY READING GOALS 2017

Po článku, ve kterém jsem vám prozradila mé čtenářské úspěchy roku 2016, by se slušelo vám prozradit i knihy, které bych chtěla v příštím roce přečíst, a nebo které ještě mnou neprozkoumané knižní oblasti bych chtěla v roce 2017 objevit. Jak možná víte, miluji plánování - přemýšlet nad tím, co bych si chtěla přečíst, jaké knihy nutně potřebuji mít v mé (prozatím) imaginární knihovně. Mé plánování se netýká pouze knih, ale o tom až někdy jindy (to se bude hodit k novoročním předsevzetím, že).Mé plánování mi usnadnily knižní dárky, které jsem letos našla pod vánočním stromečkem, a že jich letos nebylo málo! 

Únava materiálu | Marek Šindelka

Po přečtení knížky Mapa Anny a následnému předsevzetí, že budu více dbát na českou moderní literaturu, jsem nemohla neodolat nové knize Marka Šindelky - Únava materiálu. Abych pravdu řekla, o této knize vím pouze to, že hlavním tématem je migrační krize. Jelikož jsem byla z jeho předešlé knihy tolik nadšená, nepředpokládám, že bych byla zklamaná. Také bych chtěla vyzdvihnout zpracování knihy, které je naprosto úžasné. 

1Q84 kniha třetí | Haruki Murakami

To by nebyly ty správné knižní přírůstky, kdybych neobdržela knihu od mého nejoblíbenějšího spisovatele  Haruki Murakamiho - a právě tato kniha mi zásadně chyběla, jelikož první dva díly již vlastním (ale bohužel jsem ještě nenašla čas se do nich pustit). Pomalu, ale jistě se mi moje zatím malinká knihovna začíná knihami japonského autora zaplňovat. 

Literární spolek Laury sněžné |  Pasi Ilmari Jääskeläinen

Autor, jehož jméno se zatím nikdo neodvážil vyslovit, se vyznačuje magickým realismem, který je mi tak blízký, a proto mám na tuto knihu zálusk již rok. Pamatuji si, že jsme ji minulý rok k Vánocům sháněli u nás v knihkupectví, ale marně. Nakonec jsem se o rok později dočkala. Během ročního čekání jsem také stihla přečíst sbírku povídek Lesní lišky a další znepokojivé příběhy, kam finský autor také přispěl svou povídkou. Kéž by ještě během vánočních prázdnin zasněžilo ...Sběratel mušlí | Anthony Doerr

Jsou světla, která nevidíme a Zeď vzpomínek - dvě knihy, které mě přesvědčily o tom, že  knihy Anthony Doerra opravdu stojí za to. Nemohla jsem se rozhodnout, jestli knihu pořídit v češtině, nebo v angličtině a nakonec za mě rozhodla nabídka - anglickou verzi bohužel neměli (tak uvidíme, jestli jsem si měla počkat)

Stručné dějiny světa | Christopher Lascelles 

Moje škole mě nutí se vzdělávat a oprašovat základní poznatky z historie. A potože mi právě tohle dělá problém, doufám, že mi kniha Stručné dějiny světa poskytne základní poznatky a já tak budu moci dále budovat mé historické poznatky (doufejme)

Sůl moře | Ruta Sepetys

Naprosým překvapením se pro mě stala kniha Sůl moře, kterou jsem dostala od V. (kterou si určitě pamatujete z našeho dánského dobrodružství). A proč překvapením? Protože jsem si knihu chtěla po Vánocích pořídit sama - V. se mi naprosto trefila do vkusu (a to ale překvapení není). Tato kniha letos zvítězila v kategorii Young Adult na GoodReads, tudíž o kvalitě není pochyb! Díky krásným dárkům od rodiny a známých se můžete těšit na spousty recenzí a tipů na knížky! A pokud chcete i vy být v roce 2017 prodtuktivnější ve čtení, vřele doporučuji čtecí výzvu, která vás opravdu číst donutí. 

4 komentáře:

 1. Sůl moře jsem měla ve vánoční objednávce, ale ta suma už byla trochu přes čáru, tak jsem ji obětovala. No co, za chvíli budu mít narozeniny, tak si udělám radost. :D

  Lauralex,
  www.brcqo.blog.cz
  (bože, proč nemáte možnost URL!, z toho by se jeden.. :D)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snad dám brzy vědět, jestli Sůl moře opravdu stojí za to! :)

   Vymazat