středa 11. ledna 2017

2017 outlook | NoteToSelf

Stejně tak jako jsem zrekapitulovaa rok 2016, chtěla bych udělat malou predikci toho, co bych si přála, aby se v roce 2017 stalo, událo. A jelikož nejsem moc na novoroční předsevzetí (protože je nikdy nedodržím a pak mě to jen mrzí), toto je idální forma. 


What do you want to see, discover and explore?

Chtěla bych začít pořádně objevovat Prahu. Je to město, ve kterém teď minimálně pět let budu žít a přijde mi velká škoda, že jsem toho za ty tři vysokoškolské měsíce moc nevyužila. Ale jelikož nejsem rodilý pražák, budu k tomu potřebovat pomocníka v podobě knihy, kterých se teď o skrytých místech v Praze obejvila spousta. Již dlouho nám vyhlídnutou knihu Praha neznámá a co se jídla týče, Taste of Prague je tou nejlepší volbou! Přidáte se? 

What skills do you want to learn, improve or master?

Jazyky, protože to je ta nejužitečnější schopnost, bez které se ve světě neobejdete. Učím se anglicky, německy a chtěla bych pokračovat v ruštině. Kdo ví, kdy se mi moje jazykové schopnosti budou hodit. 

Which personal quality do you want to develop or strengthen? 

Chtěla bych si vybudovat zdravé sebevědomí, přestat se podceňovat a začít věřit sama v sebe. Nebát se věčného neúspěchu a vystoupit někdy z mé komfortní zóny. 

What do you want your everyday life to be like?

Spokojený a šťastný, protože to je nakonec to jediné, na čem opravdu záleží. 

How do you want to remember the year 2017 when you look back on it 20 years later?

Chtěla bych, abych o roce 2017 vyprávěla jako o tom nejprůlomovějším roce, kde by se staly zásadní kroky v mém životě, které bych předpokládala za ty nejlepší, co jsem za celý svůj život udělala. Byl by to rok plný cestování, objevování a nalézání sama sebe. Nejspíše bych musela poskytnout objeti, který by mě v ten moment sice mrzely, ale dvacet let poté bych musela sama sobě přiznat, že to bylo sice těžké, ale kdybych to neudělala, nebyla bych tam, kde jsem teď. Snění, že? 

What habits do you want to change, cultivate or get rid off?

Chtěla bych zase začít sportovat - běhat, cvičit jógu nebo plavat. Cokoliv. Protože jestli to takhle půjde dál, k posteli přirostu a už mě z ní nikdo nikdy nedostane. Chtěla bych chodit více do kina a divadla - přála bych si z toho udělat takový malý kulturní rituál.

Jak jsem již říkala, nemám ráda novoroční předsevzetí - zhubnout? jíst zdravě? Vždyť já vím, že bych ze sebe byla jen zklamaná, protože někdo přece musí dojíst to vánoční cukroví a na chumelení se raději koukám z okna a nejlépe, když ležím zachumlaná v posteli. A proč bychom si měli dávat své cíle právě na nový rok? Novým rokem všichni dostávají novou energii, větší odchodlání, se kterým se do nových věcí vstupuje snáze. Nadruhou stranu, když něco chci změnit, nebude lepší začít hned? Ať už máte či nemáte stanovena svá novoroční předsevzetí, přeji vám, aby se vám vše dařilo tak, jak jste chtěli, a aby jste všechno negativní nechápali jako váš neuspěch, ale jako něco, co vás posune dál a díky čemu si spoustu uvědomíte (a právě na tak důležitou věc tak moc často zapomínám).

2 komentáře:

 1. Moc hezký článek! :) Líbí se mi Tvůj přístup k předsevzetí :) A vlastně se nechám inspirovat, protože už dlouho přemýšlím o těch samých věcech :) Z Prahy znám po semestru pouze Chodov a malý kousek Žižkova, kde mám školu :)
  To samé se cvičením, když být v teple a bezpečí v posteli je taaak nejlepší! :)
  Jen to nejhezčí do nového roku :)

  Měj se krásně!
  Kačí
  www.knihoholka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem moc ráda, že se ti článek líbí a ještě více mě těší, že tě článek inspiroval! I tobě přeji vše nejkrásnější do nového roku! :)

   Vymazat