středa 30. listopadu 2016

November 2016

Obecně byl listopad měsícem pochmurného počasí a školních povinností - první testy, odevzdávání prací a zapisování prvních předtermínů. Ale vrhněme se na něco příjmenějšího.

Poprvé jsem zalitovala toho, že mi moje geny nepřály a já se tak nestala matematičkou nebo co lépe - programátorkou. Navštívila jsem totiž Dejvice a zamilovala se. Sice jsem ještě nenavštívila Národní technickou knihovnu, zato jsem zavítala do pobočky Městské knihovny v Praze a naprosto se oddala mojí vášni pro knihy a knihovny. A půjčila si hned první dvě knihy! Mapu Anny od Marka Šindelky a Žítkovské bohyně od Katěřiny Tučkové. Zjistila jsem totiž, že kromě klasických českých děl vůbec nesleduji domácí moderní literární scénu (a to se musí okamžitě napravit). Pak jsem si udělala naprosto spontánní radost koupí knihy The Art of Thinking Clearly - název očivině napovídá, s čím mám v poslední době problém. 


Měsíc listopad byl naplněn celkem čtyřmi milými setkáními. První z nich byla návštěva A. a P. tady v Praze. O tom jste si již mohli přečíst - smutním tam nad tím, jak mi mí blízcí přátelé chybí. Každopádně poté jsou právě tyto návštěvy tím světlým bodem ve vašem studentském životě. Pak jsme se s R. a E. sešly na výstavě Pokoje, kterou navštěvuji každý rok a mluvím o ní jako o výstavě, která neztrácí na kvalitě. Musela jsem koncept Pokojů zde na blogu vysvětlovat již několikrát, ale ... Jde o to, že se studenti různých vysokých škol se mohou přihlásit do výběrového řízení podle motivačního dopisu a organizátoři je mohou vybrat a přidělit jim jeden pokoj v Cihlené ulici na Malé straně - a s ním si pak udělat, co chtějí. Po výstavě jsme ještě navštívili kavárnu Dobrá trafika, která se stala jednou z nejoriginálnějších, kterou jsem kdy navštívila (přesvědčte se sami). O našem setkáním s B. a návštěvou DOXu a kavárny Můj šálek kávy jste již také mohli číst, ale o čem jsem se ještě nezmínila, byl koncer The Lumineers v Lucerně, kde jsem byla s Nikol. I přes to, že jsem přišly přesně na začátek koncertu, našly jsme si skvělá místa a koncert si parádně užily! Nejpřehrávanějším albem v mém mobilu je právě Cleopatra od The Lumineers!Konec listopadu byl stráven v Kině Pilotů u Krymské, kde jsme navštívili i Café V Lese. Kino Pilotů je znovuotevřené kino, kde jsou všichni neskutečně milí a repertoár filmů je neskutečný. My jsme byli na Normálním autistickém filmu, kdy po promítání probíhala debata s režisérem. Musím říci, že jsem opravdu překvapena nádherným zpracováním, kdy se ve filmu objevují různé formy autismu a ne jen stereotyp, který vytvořil film Rain Man. Pokud budete mít chuť, doporučuji jak film, tak kino (protože nikdy není dost autentických kinosálů)!

1 komentář:

  1. jů, samé super věci. Mapa Anny je úžasná kniha a Dobrá trafika nejmilejší místo <3

    OdpovědětSmazat