středa 23. listopadu 2016

MY UNIFORM | ClosetConfidence

Tak a je to tady. Nakonec jsem sebrala všechnu svoji odvahu, oprostila se od, že můj blog přece nikdy nebude mít nic společného s módou a co je trendy a rozhodla se zlepšit svou vyzáž tím, že mé pokroky budu sdílet s mým blogem. Říkejme tomu takový malý experiment.Možná jste stejně zmatení jako já jsem byla, když mě napadl tenhle koncept, který bych mohla přidat do repertoáru mého blogu. Přišlo to asi z čista jasna odněkud z nebe, kdy na mě v Praze začala působit tíživá myšlenka toho, že vypadám naprosto příšerně, i když tomu tak být nemuselo. Nikdy jsem nějak víc neřešila to, co mám právě na sobě a ani s tím nemíním začít, ale to nic nemění na to, že se mohu pokusit dát svůj styl trochu dohromady, abych jednoho dne neskončila s růžovými kalhoty a druhý den si na sebe nevzala svoji uniformu v podobě all black everything.


Čeho bych ještě chtěla docílit, je to, abych povzbudila stejně málo sebevědomé dívky a ženy, která možná právě čtou tento blog, aby se nestyděli za to, jaké jsou a hlavně jaké by chtěly být, odprostily se od toho, co si kdo myslí a nebo vám nedejbůh radí v tom, jak se oblékat. A věřte, znám to moc dobře z vlastní zkušenosti. 


Vezmi si něco upnutějšího!
Ty vypadáš zase jako černá vdova.
Vždyť se oblékáš jako moje babička!
A co takhle barvičky?

Nejsem a nikdy nebudu dělat ze sebe ani z mého blogu módního guru, který by vám nutil první a poslední trendy kousky. Jsem opravdu jen obyčejná holka se studentskými financemi, která chce vypadat k světu. Chtěla bych docílit transparentního, funkčního a hlavně udržitelného šatníku, kde se budou kousky oblečení kombinovat jedna báseň. Chtěla bych se cítit sebevědomě sama ve své kůži i v tom, do čeho se budu zahalovat, abych se nemusela štít každého mého odrazu ve dveřích metra, v prosklených stěnách nebo zrcadlech obchodů. Chtěla bych se naučit využívat více secondhandů a nerůznějších marketů, ale také storpocentně využít toho, co již vlastním v mé dosavadní šatně, abych tak podpořila udržitelnou módu a nepokračovala s produkcí dalšího přebytečného oblečení. A to, co jsem si jistá, že bych již na sebe nikdy nevzala, abych chtěla darovat potřebným. 

Abych vás navnadila, vytvořila jsem si jednoduchou strukturu 20 bodů, které bych v téhle výzvě chtěla splnit. A to bych to nebyla já, kdyby alespoň polovina článku nebyla v angličtině.

1.    Recreate a signature look of your favorite style icon.
2. Get rid of clothes you bought to please, fit in or cover up.
3. Build a mood-board of things you love but aren’t wearing… yet.
4. Ask a friend to tell you what she likes about your style.
5. Find a “power look” that makes you feel confident and assertive.
6. Brainstorm three ways you could upgrade your everyday look
7. Write down ten things in your life that you are proud of.
8. Find an outfit that you’d wear if you had perfect confidence.
9. Write about your style evolution from childhood until today.
10. Write a list of everything that is not your style.
11. Choose a basic outfit and style it in two different ways.
12. Build a wearable version of an outfit you found online.
13. Compliment three people on their outfits.
14. Wear an outfit that is 10% outside of your comfort zone.
15. Analyze what exactly you like about your five most-worn items.
16. Get rid of everything in your closet that does not fit you properly.
17. Write down ten things you like about the way you look.
18. Wear a piece you have been saving for a special occasion.
19. Smile at your reflection each time you walk past a mirror.
20. Try on a fun accessory that you are not sure you can pull of.


Abyste si nemysleli, že jsem tak geniální a toto všechno jsem vymyslela naprosto sama, velkou inspirací pro mě byl blog INTO MIND, který se zabývá minimalismem, módou a sebevědomím celkově.
A čím lepším začít než tím, co nosím téměř denně. Jak můžete sami vidět, nejraději nosím černou. Téměř vše vypadá elegantně, ale neotřele (a o to se teď budu také čím dál tím více snažit) a když nevíte, co na sebe, černou barvnou nikdy nic nezkazíte. Sice tím možná trochu budete pobuřovat okolí (ahoj, mami!), ale jste to jenom vy, kdo je pánem vašeho sebevědomí, pohodlí a konec konců i šatníku.
Strašně se na tento projekt těším a moc bych si přála, aby vycházely tyto články jednou za dva týdny, ale znáte to... čas je neúprosný. Snad moje poslední přání by bylo, abyste se zapojili všichni vy, kteří jste na tom s módou stejně jako já!


P.S.: A za kamerou bude stát moje lepší polovina, kterou jisto jistě přemluvím k nějaké té spolupráci nejen s módou, ale i knihami (protože čte a všichni víme, že čtení je sexy).

2 komentáře:

 1. 'All black everything' outfity jsou nejlepší. Také si moc nepotrpím na barvách, a když ne černou, tak nosím šedou nebo nějakou nenápadnou barvu.
  Tvůj nový 'projekt' se mi líbí a budu se těšit na další článek.
  Jinak mě rozesmála poslední dovětek: čtení je sexy. => To rozhodně.

  OdpovědětVymazat
 2. Tak do tohohle projektu půjdu ráda také :) Mám pár věcí, které nosím stále dokola, ačkoliv opravdu moje skříň přetéká :) A i když dostanu odvahu k něčemu novému, stejně opět skončím u "černé tričko s dlouhým rukávem, džíny a černý/šedý svetr" :) Moc hezký článek :)

  Kačí
  www.knihoholka.cz

  OdpovědětVymazat