sobota 29. října 2016

Still tired | OnMyMind

Někdy mám opravdu problémy na přednáškách vydržet, aniž bych alespoň na minutku nezavřela oči, nepřestala se soustředit a neodplula myšlenkami někam mimo budovu naší školy. Stále se snažím si zvyknout na naprosto nový režim - na cestování metrem, vstávání brzy ráno a na naprosto jiné přemýšlení, které po nás na škole chtějí. 

Pamatuji si, jak mi každý ještě na gymnáziu vyprávěl o vysoké škole jako o místě, kde konečně budeš dělat to, co tě baví, do školy chodit takřka nemusíš a ani ji nebudeš mít každý den - mylné to představy. Do školy chodím denně, od rána do odpoledne až hodin večerních, dělám i to, co mě nebaví a ano, je pravda, že přednášky jsou nepovinné, ale jak se pak dozvím a naučím veškeré ty pro mě nové informace? 

Zvykám si na to naprosto jiné tempo, na které jsem po čtyřměsíčních prázdninách neměla čas, a proto se mi někdy stane, že než abych se šla někam projít, konečně navštívit nějakou pobočku knihovny nebo objevovat neobjevené, stane se mi, že se ocitnu pod peřinou a v celkem hlubokém spánku, kde nabírám energie na další školní dny. Mrzí mě to, protože bych mohla dělat tolik jiných věcí, ale teď si prostě nemohu pomoci. Spánek je pro mě takový únik od mých spletitých myšlenek, které se zaobírají pouze školními povinnostmi a jak již teď nic nestíhám.

Každopádně se mi na škole líbí, ať jsem si ještě zvykla, nebo ne. Je to sice úplně jiné, než jsem si to představovala (těžší, složitější, náročnější - a to jak časově, tak psychicky a fyzicky), ale vše se časem srovná a nikdo nemohl čekat, že to bude naprostá brnkačka. A pozitiva? Dobrá bílá káva z automatu, skvělý výhled z vyšších pater školy, pondělky s Nikol a bytí v Praze je prostě skvělé (jen doufám, že ho budu využívat častěji).

Nad čím také stále častěji přemýšlím je můj styl oblékání. Nikdy jsem to v podstatě neřešila, nebylo ani proč. Ale s nástupem na vysokou jsem kolem sebe začala shledávat spousty módní inspirace a uvědomuji si, jak moc jsem jedno velké módní faux pas. A proto jsem se rozhodla to změnit - chci obměnit šatník, oblékat se minimalisticky a hlavně prakticky. A rozhodla jsem se to všechno zaznamenávat na blog. Co tedy můžete čekat? Nechte se překvapit... 

Žádné komentáře:

Okomentovat