středa 5. října 2016

About blogging | OnMyMind

Dlouhou dobu přemýšlím o tom, že bych se chtěla nějak k blogovací scéně a mé vlastní blogovací cestě vyjádřit. Blog je lukrativní mediální platforma, která ale bohužel ubývá na své popularitě. Připadá mi, jaky by jen opravdu malá hrstka prahla po tom pravidelně si přečíst článek od svého oblíbeného blogera/blogery. Jenže mi přijde, že problém bude právě v tom čtení - lidé nemají čas a nebo náladu na čtení dlouhého článku, se kterým si dal autor hodně práce, ale raději si pustí do pozadí video a pasivně ho poslouchají. Proti tomu nemůžu nic mít, i já si někdy raději pustím video, které jakž takž poslouchám a u něj uklízím, balím si věci nebo upravuji fotografie.

Moje blogovací cesta začala čistě z potřeby psát a sdílet moje myšlenky a zájmy s ostatními - a věřte, nevěřte, je tomu tak i dnes (po téměř čtyřech letech). Můj blog se usadil ale až teď - hlavní náplní jsou recenze nebo spíše inspirace k tomu, co číst. Dále si blog nechal články plné mých myšlenek a názorů (jako je tento), ale rozrostl se o mé tak oblíbené pečení, travel diary a photo diary, které mě popostrkují (až nutí) k tomu, abych více cestovala a stále se zlepšovala ve fotografii. 

Blog mi pomáhá v tom utřídit si myšlenky, ukojit potřebu někomu sdělit to, co si myslím, začít dělat něco nového a často vystoupit z mé (tak milované) komfortní zóny. Díky blogu jsem se seznámila se spoustou nových lidí, kterým se líbí mé články a srdečně mě v mé tvorbě podporují. Nikdy bych si nepřála, aby se blog stal povinností - zůstane čistě koníčkem. Co se sledovanosti týče, není sice tak vysoká, jak bych is přála, nadruhou stranu musím uznat, že se mi ta komorní atmosféra líbí. 

Jak jste si mohli všimnout, celé prázdniny jsem přidávala příspěvky dvakrát týdně ve středu a v sobotu - a myslím si, že pravidelnost je klíč k alespoň polovičnímu úspěchu. Bohužel, toto se možná 3. říjnem změní - předpokládám, že nebude tolik času a ani tolik dění, o kterém bych vám mohla psát. Ale ještě není vše jisté (o všem vás, moji milý a věrní čtenáři, budu informovat). Vše vám to vyprávím jen proto, že mám ráda upřímnost a kdybych vám o všem tomhle neřekla, připadala bych si, jako bych vám lhala nebo říkala jen poloviční pravdu (divné? možná)

Novinkou na blogu je to, že se snažím minimálně polovinu článků překládat do angličtiny. Nejen proto, že bych chtěla upoutat i zahraniční obecenstvo, ale i proto, že číst v angličtině je užitečná věc co se jeho učení týče (proto sjeďte u článků trochu níže ...and start reading in English)

Jak mnozí z vás víte, jsem otevřená všem konstruktivním nápadů, smysluplným spoluprácím a láskyplným kolaboracím, takže se neostýchejte mě kontaktovat na Instagramu, Twitteru nebo na mé facebookové stránce. Chtěla bych vám všem také poděkovat za vaši podporu a jak moc se všude možně po médiích rozrůstáte. 

P.S.: Plánují se novinky ohledně designu blogu (ale pst). 

4 komentáře:

 1. (Novinky ohledně designu blogu už brzy, slibuji!)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sašenko, žádnej spěch! Už tam jsem ti šíleně zavázaná! ❤️

   Vymazat
 2. Myslím, že se na tomto místě hodí nesměle poznamenat, že jsem se nedávno stala Tvou vděčnou pravidelnou čtenářkou, ač budu nejspíš i nadále setrvávat v tiché neviditelnosti. A takových tichých čtenářů je určitě víc :) Just so you know :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je snad nejlepší povzbuzující věc, co mi kdo kdy k blogu řekl! Děkuju mockrát! :)

   Vymazat