středa 31. srpna 2016

WE GO TO VIENNA | day three


V naše dobrodružství nepovolujeme, ale spíše přidáváme. Ráno nebylo již tak sluníčkové jako to minulé, jelikož při odchodu z apartmánu jsem zjistila, že vlak nejede v 8:52, ale v 8:24. Momentálně bylo 8:15, vlak měl ale zpoždění 7 minut. Téměř nám ujela i tramvaj, ale hodný řidič na nás počkal a laskavě nám otevřel i dveře. Šlo o minuty, ne-li o sekundy. Doběhli jsme na nádraží a zjistili, že nám to opravdu ujelo. Čelili jsme rozhodnutí, jestli se vzdát Vídně a naplánovat si nějaký výlet kolem Brna, nebo zkousnout to, že mě bude nový lístek stát jako oba předchozí a držet se plánu. Já jsem ale do Vídně opravdu (opravdu) jet chtěla, a tak jsme zkousla cenu jízdenky na místě a za hodinku na to jsme již seděli ve vlaku směr Vídeň. A rozhodně toho nelituji.

Vídeň je krásné město s úžasnou architekturou, kterou jsem obdivovala celý den a s nádhernými parky, kde si můžete kdykoliv sednout, načerpat energii, sníst svačinu a pokračovat v dalším objevování. Jelikož jsme na Vídeň měli jen jeden den, snažili jsme se obejít co nejvíce pamětihodností v krátkém čase. Sice jsme se nikdy nepodívali do interirérů budov, jelikož by nám to zabralo spoustu času (a peněz navíc), ale jinak jsme si potvrdila to, že i za den se dá stihnout téměř celé město. A co jsme tedy viděli?

Prohlédli jsme si Hofburg, kde jsme si odpočinuli pod obřími stromy parku, který jej obklopoval. Obdivavali jsme Národní divadlo, budovu parlamentu, Albertinu a také dům opery. Nechyběli ani miniaturní uličky, o kterých jsme nikdy nevěděli, kam nás zavedou. Při návštěvě Vídně jsme měli pouze jeden gurmánský cíl a to byl samozřejmě Wiener Schnitzel. Den předem jsme objevila místo, kam se scházejí lidé z celého světa jen proto, aby jeden takový řízek ochutnali. Když jsme ale k místu přišli, přivítala nás fronta před dveřmi restaurace až několik metrů ven. Natož jsme si řekli, že tolik času, trpělivosti ani chuti nemáme. Když jsme ale popošli o kousek dál, všimli jsme si malé zapadlé hospůdky, která nabízela naše vysněné jídlo a ještě ke všemu nebyla zahlcena turisty, ale měla svou atmosféru. Jednalo se o jazz & blues bar - dovedete si to rozhodně představit. Všude kolem nás byly plakáty kapel a koncertů, které se zde konaly, u baru posedávali místní štamgasti, a když jsme na čísníka začali mluvit německy, očividně jsme mu udělali radost tím, že konečně nemusel mluvit anglicky. Bylo to kouzelné

S plnými břichy nás již čekalo posledních pár destinací, mezi jinými i Schönbrunn, který mě osobně zklapal. Turisticky přespříliš známá destinace, kde vstupenky překračují hranici 30 eur. Přijeli jsme, vyfotili jsme a zase jsme odjeli. Nakonec jsme se netěšili na nic jiného než na to, až budeme sedět spokojeně ve vlaku směr Brno.

*     *     *
We did not slow down our adventure, we even fastened it up. But unfortunately this morning was not that pleasant as it had been yesterday. When we locked the door of our apartment, I found out that our train is not leaving at 8:52 a.m. but he might have even left at 8:24 a.m. It was currently 8:15, we even nearly missed a tram but very nice driver waited for us and he even opened the door for us. But when we run into the railway station, the train left the platform. We faced two options: we might not travel to Vienna and instead we can make up another trip around Brno or I will invest in another ticket which will cost me as the two ones before. But I really wanted to go to Vienna so we went

Vienna is a beautiful city with an amazing architecture. Pleasant parks where you can sit, enjoy the calmness, get the fuel again from your home made snacks and continue in your explorations. We had just one day to experience Vienna so we did not have enough time (and money) to spent but as I have said we certainly made the most of it. And what have we seen?

We looked at Hofburg where we chilled for a bit under huge trees in the park surrounding Hofburg. We enjoyed the National Theater, the Opera House, the Parliament and Albertina. We did not miss small streets and we did not know where they were heading. During our visit of Vienna we had just one gourmand wish and it was to try the Wiener Schnitzel. I had found the day before one restaurant where people all over the world gather to try this speciality. When we arrived at our destination, long queue welcomed us. We did not have enough time to just wait so we abandoned this place and moved on. Surprisingly we bumped into one cosy restaurant which was actually a jazz & blues bar where they served what we were looking for and it has even more intimate and Austrian atmosphere. There were posters of gigs and music groups all over the restaurant and when we were talking to the waiter in German, he looked really surprised and pleased that he did not have to talk in English (again). It was magical

With full bellies we moved to the last destination of ours and it was Schönbrunn which disappointed us - tourist wherever you looked and tickets which cost 30 euros (no, please). So we arrived, took a picture and left immediately. We were so tired that we just wished for calm journey to Brno.    

INSTAGRAM SNAPSHOTS #4

Žádné komentáře:

Okomentovat