středa 24. srpna 2016

WE GO TO BRNO | day one


Ani nevím, kde bych začala. Samozřejmě, prvním dnem, ale mám teď v sobě tolik dojmů, pocitů a zážitků, že nevím, kde ani tím prvním dnem začít. Nadruhou stranu se strašně těším, až se s vámi podělím o naše skvělá dobrodružství, která jsem za týden stihli - a že jich nebylo málo! A kde naše dobrodružství začala?

Nocí v našem novém pokojíčku v Praze, kde jsme přespali, abychom byli pořádně připraveni na tu dlouhou cestu do Brna. Když jsme přišli na nádraží a našli si náš vlak, který byl o hodinu rychlejší než všechny ostatní vlaky do Brna, zjistili jsme, že se do vlaku nevejdeme, natož abychom si někam sedli, proto jsme jen vyměnili kolej, nasedli na o trochu starší vláček, který sice jel o hodinu déle, ale zato jsme se pohodlně usadili a mohli jsme v klidu pozorovat krajinu kolem nás, která se se zvyšujícím počtem ujetých kilometrů stále více a více zplošťovala, až jsme opravdu zjistili, že jsme na placaté a krásné Moravě. Asi bych měla také podotknout, že jsme se všude přepravovali vlaky, protože je to náš nejoblíbenější dopravní prostředek (tím zdravím České Dráhy a přijímám darovné dopisy za to, jakými částkami jsem jim přispěla). A s kým jsem to vlastně cestovala? S mým nejmilejším

Již na jaře jsme si našli krásné ubytování Yellow & Orange Apartment, které jsme našli přes stránku Booking.com - a mohu vám jen vřele doporučit plánovat dovolenou dopředu, protože jen proto, že jsme byli tak nedočkaví, nám vyšla tak levně. A řeknu vám, že lepší ubytování jsme si vybrat nemohli. Nejen, že byl personál tak laskavý a dovolil nám check-in místo ve čtyři odpoledne již ve dvě (abychom nemuseli strávit dvě hodiny na zemi na nádraží), ale apartmán nám předali v naprostém pořádku a slečna nám poradila, kam na oběd, a jak je to v Brně se šalinou (teda tramvají). Abych pravdu řekla, kdybychom jednou našli takový byteček v Praze, byli bychom šťastni bez sebe. Na oběd jsme se vydali do Pivovarské Starobrno a dle očekávání to bylo výborné! 

A pak jsme začali s objevováním Brna, které jsme prošli naprosto křížem krážem. Procházeli jsme se Špilberkem, objevovali jsme tajemné cestičky v parku kolem něj, dále jsme se dostli na Dominikánské náměstí, prohlíželi si ze všech stran Katedrálu svatého Petra a Pavla, užívali si výhled na Špilberk z Denisových sadů, brouzdali jsme se všemi možnými i nemožnými uličkami Brna, nenechali jsme se sežrat brněnským drakem (tedy krokodýlem, ale pssst!) a užívali si nádhernou atmosféru ozvláštněnou zapadajícím sluncem. Po našem vyčerpávajícím objevování Brna jsme se pak jen odplížili zpět do apartmánu, abychom nabrali sil na další den. 

A kde jsou fotky? Ty jsou tady, v dalším PHOTODIARY


*     *    *    *

I even do not know where to start! Of course, with the first day but even this makes me problems because I am full of feelings and excitement. On the other hand I am so looking forward to share with you our great adventures which we experienced during the week of - and there are a lot of them. So let's begin, shall we? 

We slept in our room in Prague so that we would be 100% ready for our trip to Brno. When we arrived at the railway station, we found our train which was better for us because the journey to Brno took only two hours instead of three but when we saw dozens of people getting into the train, we refused not sitting in the following two hours so we changed the track to another (little bit older) train. The journey took us three hours but we could sit and enjoy the landscape. The more kilometers it was, the more flat the landscape was - and that is when we realized we were in beautiful Moravia. I should also highlight that we took only trains because we simply love them (and I am receiving from Česke Dráhy thankful letters for the amount of money I gave them). And who I travelled with? With my one and only amazing boyfriend (lots of love)

In the early spring we booked an amazing apartment called Yellow & Orange Apartment which we found on the website Booking.com - and I can only recommend you booking your  accommodation early on because due to this it was really cheap. And I can tell you that we could not fine better apartment - the staff was really friendly and they even allowed us to check-in two hours earlier (because otherwise we would have to stay on the floor of the railway station and it was not as pretty as other ones). They explained us trams and where to eat. I have to confess that I hope someday we will find such a nice flat in Prague as well. Finally we had lunch in Pivovarské Starobrno which was as expected so yummy!

And afterwards we begun to explore the city of Brno. We climbed up to Špilberk, we explored the teeny tine streets in the park which were all around it, we found Dominican Square, we looked at the Saint Peter and Paul's Cathedral from every angle, we enjoyed the view of Špilberk from Denis Gardens, we strolled various streets, we were not eaten by the Brno's dragon (it is actually a crocodile, but pssst!) and we just enjoyed the perfect atmosphere of the city spiced up with the setting sun. After exhausting exploring we wandered back to our apartment to gather strength for the next day. 

And where the hell are the photos? Here, in another PHOTODIARY!

INSTAGRAM SHOTS #1


2 komentáře:

  1. To ubytování vypadá skvěle! Dík za tip a do té restaurace bych chtěla chodit pravidelně...škoda, že nejde levitovat na večeře :( bylo to tam moc fajn. :)

    OdpovědětVymazat