středa 6. července 2016

Cheesecake s bílou čokoládou

Jelikož ohlasy na instagramovou fotku mého výtvoru byly obrovské, nesmím vás ošidit o příběh s receptem na tuto neskutečně nezdravou lahůdku, která je jednoduchá, ale troufnu si říct, že všechny naprosto ohromíte!

Jako můj každý druhý příběh začíná i tento na Šumavě, kde jsme strávili celý den vytáčením medu (který co nevidět použiji na nový experiment a to medovník). Když jsem chvíli seděla v křesle zabalená do deky a koukala se kolem a kolem, zjistila jsem, že na skalce roste šílené množství levandule. Ihned jsem začala přemýšlet o tom, co bych z ní mohla (nejlépe neobvyklého) udělat.

A jelikož je levandule jedlá a aromatická bylina, jako první věc mě napadla šťáva (a recept na nic přijde zanedlouho). Nevím proč, ale jako druhý mi přišel na mysl cheesecake. Již dlouho jsem se chtěla pustit do toho s bílou čokoládou, proto mě napadlo, že bych do něj mohla přidat i levanduli a trochu to ozvláštnit. 

Jenže, když jsem večer dělala výluh z levandule na limonádu, zjistila jsem, jak moc aromatická je a bála jsem se, aby nepřebila chuť bílé čokolády. Alespoň trochu té levandule na dekoraci jsem si ale odpustit nemohla. Předem upozorňuji, že tento dezert není pro nikoho, kdo si striktně hlídá váhu, nemá rád sladké nebo tučné (pro tyto recepty se, prosím, zastavte u někoho jiného, ty u mě nenajdete). Abych se zbytečně nezabývala receptem, naleznete ho zde jako vždy na stránkách Apetit. Mám pro vás ale jeden tip - pokud vám vaše svědomí ke šlehačce a mascarpone nedovolí plnotučný tvaroh, dejte tam polotučný (dezert bude stejně tak výborný)


Bohužel jsme zatím na Šumavě nebyli na borůvkách (ale výlet se již plánuje), omáčku z borůvek jsem vynechala, ale myslím, že by se k tomu skvěle hodily i maliny a rybíz, které trochu utlumí sladkost kyselostí. Když jsem zdobila cheesecake levadulí, i takto malé květy dokázaly provonět celý dezert (i s ledničkou)


5 komentářů:

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné, byl by z toho super svatební dort :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobrý nápad, ale vystačil by jenom na malinkou svatbu :D :)

   Vymazat
 3. Máš opravdu nádherné fotky :-) a dezertík s radostí určitě vyzkouším! :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji (dávám si teď záležet!) a určitě vyzkoušej, je to nebe v hubě! :D

   Vymazat