středa 8. června 2016

Dívka ve vlaku | Paula Hawkins // Než jsem tě poznala | Jojo Moyes

Taky se vám stává, že máte rozečteno spoustu knih, začínáte mít nepořádek v tom, co jste vůbec přečetli, co chcete číst a co vás nebaví? V tomhle článku uděláme takovou malou pomaturitní revizi mé knihovny.


Když jsem se teď musela učit, vždy jsem chytla takový knihomolský záchvat a pokaždé začala s novou knihou a to vedlo jen k jednomu - najednou jsem měla rozečteno moc knih, které mě vlastně asi ani nebaví, možná mě začaly nebavit tehdy, kdy jsem je začala číst - ve stresovém obobí, kde na knihy nebyl moc čas. Bohužel mezi tyto knihy patří momentálně tři tituly, do kterých se ne a ne začíst. Jedním z nich je Kronika ptáčka na klíček od Haruki Murakami. Ano, je tomu tak - kdo by tady čekal nějakou knihu od Murakamiho, jenže do této naprosté bichle, která má dejme tomu hned několik dějových linií, se mi nejde začít. Nevím, čím to je, ale je to tak. Další knihou je Lolita od Vladimíra Nabokova. Perverzní čtení, na které si ani po 50 stránkách nemůžu zvyknout, mi brání v překonání onoho syndromu nečtení. Poslední knihou je Sto roků samoty od Marquéze - to mě mrzí velice, ale myslím si, že by to nebylo tím, že by se mi kniha nelíbila, ale tím, že na ni opravdu nebyl čas, což znamená, že to je asi jediná kniha, které dám po několikáté další šanci. Co to všechno znmená? Odstranění těchto knih jak z imaginární police stránky Goodreads, tak z mé knižní police v pokoji, protože jestli to takhle bude pokračovat dále, nikam se se čtením nedostanu.

A co jsem tedy přečetla?


Dívka ve vlaku / Paula Hawkings


Kniha, o kterou je šílený zájem a možná proto, o ni píšu tak pozdě, jelikož jsem ji měla stále někde propůjčenou a i teď držím pouze její papírový obal, protože jsem ji půjčila kamarádce. Toto všechno svědčí o tom, že to je a bude literární senzace. Když se tak koukám na můj Goodreads profil, zjišťuji, že jsem tuto knihu přečetla již v březnu a dále čtu, že se mi opravdu líbila i přes to, že šlo o takový jemnější thriller. Několik příběhů dokonale se prolínajících a doplňujících, prostředí a postavy vykreslené tak skvěle, že se vám během čtení začne promítat váš vlastní film plný vašich fantazií. A konec knihy? Nebudu prozrazovat vůbec nic, snad jen to, že do poslední stránky se váš názor ještě několikrát změní. 


Než jsem tě poznala / Jojo Moyesová

Již douhou dobu jsem měla chuť na nějakou kvalitní oddechovku, jelikož během období maturit jste sami zahlceni odbornými texty a všelijakými rádoby složitými díly. Tuto knihu jsem měla půjčenou od kamarádky se slovy: „A na konci budeš brečet. I ty!“ a byla to pravda. Příběh knihy se točí kolem kvadruplegika a jeho nově najaté pečovatelky, která slouží spíše jako jeho kamarádka. Během děje knihy zjišťujeme, že jejich pouto přerostlo o něco více než se očekávalo, ale nakonec... A víte, co? Přečtěte si ji a také si trochu odpočiňte. 

A co bych si v poslední době chtěla přečíst?


Nemám ponětí. Snad jen jednu knihu mám v mém žádaném seznamu - Zeď vzpomínek od Anthony Doerr, tvůrce knihy Jsou světla, která nevidíme. A co jsou vaše nedávné knižní úlovky a je něco, co byste mi doporučili si přečíst? 

Žádné komentáře:

Okomentovat