pátek 1. ledna 2016

2015

Možná se právě probouzíte do vašeho nejhoršího rána v životě (nebo snad v roce 2016?), vzpomenete si při tom na zlaté pořekadlo: "Jak na Nový rok, tak po celý rok." a modlíte se, ať se to nevyplní, a ať vás (proboha) přestane bolet ta hlava. Ale možná dříve, než si budete chtít vzpomenout na minulou noc, raději si vzpomenete a poohlédnete se za rokem 2015. Jakým pro vás byl?
Troufám si říct, že rok 2015 pro mě byl tím nejšťastnějším a nejpovedenějším rokem. Problémy z předešlého roku 2014 se rychle vyjasnily a smetly ze stolu. Lidé, kteří si zasloužili zůstat v mém životě zůstali, někteří ho velice rychle opustili. Po chvíli ale zjistíte, že o tom život je, že je to někdy i dobře. 

Když se nad tím zamyslím, to, že byl rok 2015 tím úspěšným a šťastným rokem bylo hlavně díky změně mého myšlení a celkově postoje k životu. Na začátku roku 2015 se má imaginární noha přiblížila k imaginárnímu dnu a to byl ten moment uvědomění. Někdy jsou nepříjemnosti nutné aneb Všechno zlé je k něčemu dobré. 

Ale abych tady nerozvíjela některé moje filozofické myšlení, co takhle se ponořit do roku 2015 s čísly a trochu si (možná i vtipně) zrekapitulovat to, co (ne)pěkného se v tomto roce stalo.

1 diář
1300 minut strávených sledováním (někdy naprosto zbytečných) videí na YouTube
678 hrnků čaje
93 cappuccin ze školního automatu
16 (skoro 17) přečtených knih z povinné četby
5827 korun investovaných do jízdenek (ne)cestami 
120 vypsaných propisek
3 největší strachy
1 nejmilovanější osoba
50 uběhnutých kilometrů
10 lekcí jógy (z toho jsem celkem smutná, ale den není nafukovací a já prostě NEMÁM čas)
36 hádek 
2 kuchařky
30 odpolední strávených vařením
4 spálená (nebo nějak jinak nepovedená) jídla 
135 fotek na Instagramu 
2 zbývající rybky v akváriu 
134 ranních probuzeních ve dvou 
76 hodin hudby
6 měsíců vegetariánství 
1 pracovní smlouva
57 návštěv Prahy
1 výlet do zahraničí 
13 kulturních akcí (koncerty, výstavy,.. plesy?)
4 měsíce probrečených večerů
257 hodin zbytečných předmětů ve škole
1904 milých přestávek (které mě ve škole drží při životě)
590 trsů banánů
109 pokusů o cvičení
34 přestávek při psaní blogu (omlouvám se!)
9 sad nádobí (rodiče mě již chtějí mít očividně z domu)
3 naivní naděje
1 inzerát dokonalého bytu
18 lahví vína (letos opravdu málo)
94 nádherných komentářů
1 nejvěrnější čtenářka (zdravím Jenn a doufám, že čte!)

Ale abychom nemluvili jen v číslech, k novému roku patří (a vždy patřit budou) novoroční předsevzetí. Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli zde opravdu mé sny a výzvy do roku 2016 mám zveřejnit, ale když se již tento článek zaobírá vtipným (doufejme) směrem, budeme v tom dále pokračovat.

1. Udělat maturitu a dostat se na vysokou školu.
Možná vás nepřekvapí, že právě toto je TO číslo jedna. Rok 2016 bude rokem možných zklamání, radostí a strastí a já bych si tak moc přála, aby vše vyšlo podle mých vysněných plánů. Každopádně tohle je první a poslední zmínka o těchto událostech - mám jednu vlastnost, o závažných věcech nemluvit.

2. Chtěla bych přečíst 30 knih.
A s tímhle mi pomůže skvělá stránka GoodReads, která každý rok nabízí knihomolům roční výzvu, kde si stanoví určitý počet knih, které by chtěli za rok předčíst. Jak rok plyne, čtenář si svůj výzvový status aktualizuje a doufám, že výzvu splní. Držte mi palce!

3. Budu se snažit, aby můj blog vzkvétal a byl stále tím bílým jelenem blogů na internetu.
To snad zní již trošku jako klišé, že? 

4. Budu se o sebe více starat.
Co tím myslím? V angličtině bych tomu řekla jedním slovem selflove - v češtině milovat sama sebe (kéž by bylo také jedno slovo, které by to vše popsalo). Není to pouze po fyzické stránce, ale hlavně po stránce psychické, protože ne nadarmo se říká, že nejprve musíme začít milovat sami sebe. Po psychické stránce bych chtěla zůstat tak v klidu, jako jsem byla do teď (což mě celkem překvapilo) - klid je ta nejlepší vlastnost. Tak napůl fyzická a psychická problematika je body and self confidence - v češtině (ano, musela jsem si vyhledat confidence, protože mě pro to české slovo nenapadlo) sebejistota, být sebevědomý co se myšlení a těla samotného týče. V tuto filozofii věřím nejvíce. 

5. Budu šetřit a hodně.
Jelikož mě čeká rok, který bude nejen psychicky, fyzicky, emocionálně, ale hlavně finančně náročný, je třeba se na to řádně připravit. Proto lepidlo do ruky, slepit kousky předtím rozbitého prasátka a jdeme šetřit!

6. Chci si rok 2016 užít minimálně tolik, co rok 2015.


Takhle  bych mohla pokračovat dál a dál, ale nechci vás zdržovat od prvního dne roku 2016, svátečního oběda nebo pouze přesunutí se na druhý bok a spát dál. Proto bych Vám co nejsrdečněji chtěla popřát nádherný rok 2016! 5 komentářů:

 1. Moc mě pobavilo souhrn roku v číslech a vnukla jsi my nápad,že si nějaké takové maličkosti budu sepisovat tento rok také. Opravdu se na to těším.
  Co se týče toho selflove, já bych to asi jedním slovem popsala jako sebeláska.
  Jinak se mi moc líbí tvůj blog a rozhodně ho budu sledovat i nadále.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak mě mohla sebeláska nenapadnout? Díky! :) zdálo se mi to jako vtipná rekapitulace uplynulého roku - zdá se mi, jako by byl internet ke konci roku plný spíše splínu, tak jsem to chtěla trochu otočit. Také jsem si napsala do diáře poznámku, že tyto informace musím během roku sbírat :) jsem moc ráda, že se ti blog líbí!

   Smazat
 2. Čtu čtu a prohlašuji se za (doufám) tu nejvěrnější!! ❤️ Můj milovaný bílý Jelene, přeji Ti do Nového roku jen to nejkrásnější! Mnoho úspěchů ve všem co si jen přeješ, hlavně pak splnění tvých předsevzetí (a já věřím, že se ti všechny splní a možná ještě trošku víc, protože ty si to zasloužíš :) ) a taky samozřejmě mnoho kvalitních článků pro čtenáře jako jsem já a i pro ty nové a já věřím, že v roce 2016 jich přibude mnohem více! ❤️ A je mi poctou být v tvých číslech za uplynulý rok 2015❤️

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenn, tebe by bylo hřích nezahrnout, protože tvoje věrnost je naprosto neskutečná a chtěla bych za ni moc poděkovat, protože to je něco, co mě žene dopředu a vždy mi to připomene, že to co dělám opravdu někoho zajímá :) také bych ti chtěla popřát mnoho úspěchu, lásky a ať se ti splní všechna tvá přání ❤️

   Smazat
  2. Jsi úžasný člověk, děkuji! Za Tebe, Tvůj blog i za přání <3

   Smazat