čtvrtek 24. prosince 2015

Vánoce ruku v ruce s klidem

Při pomyšlení na minulé Vánoce se mi doslova ježí chlupy na rukou, tím můžete vydedukovat, že to nebyly úplně ty vysněné Vánoce. Ale tyto Vánoce? Jako kdyby byly vystřiženy z povedeného vánočního filmu, který ovšem nepochází z americké produkce a již vůbec tam není náznak onoho amerického snu, který by se po chvíli stejně rozplynul. 


Začalo to již 22. prosince, kdy jsme se vydali do tajů šumavských lesů, které ale nebyly poznamenány žádnými sněhovými vločkami, natož přímo sněhovou bouří. Místo toho bylo ale nebe okouzleno paprsky slunce bez mraků. Slavení již tradičních Vánoc na Javorné s mojí druhou rodinou neodmyslitelně patří k zahájení vánočních prázdnin. Přátelé a láska jsou hlavními aktéry ve skvělé vánoční atmosféře. Když jsme odjížděli, pomalu ale jistě jsme se vraceli do smogové situace našeho města, a aby to mělo přímo třešničku na dortu, bylo zataženo. To mi ale nezkazilo vánoční náladu a já se těšila na další vánoční dobrodružství 23. prosince (všímáte si, kolik slov jako Vánoce a vánoční používám? A nestydím se za to!)

Odbila čtvrtá hodina, vlak z pošumavských koutů přijíždí a s ním i moje společnost na dnešní večer (můžete si tipnout, kdo to byl). Koupení vánočního stromečku, který s námi poroste, jako my budeme stárnout, večeře ve dvou, film Sám doma, dárky a vanilkové svíčky. A co lepší je, než se probudit na Štědrý den vedle osoby, která vám každým dnem dává radost? Sentimentální, pro mě smrtelně důležité. 

Když jsem se probudila a prohlédla si výhled z okna, byla jsem více jak spokojená. Když již tedy nesněží, tak přece nechceme mít zamračené Vánoce (a já jsem ráda, že jsem si opravdu nekoupila lyže). 

Po příchodu domů jsem se lekla monstra, co máme v obývacím pokoji bytu 3 + 1. Vánoční stromeček více jak minimalistický, mísa s ovocem, zvonkohra a Zlatovláska. 

Každý máme Vánoce takové, jaké chceme a možná i takové, jaké si zasloužíme. Vánoční atmosféru nemusíme vytvářet nuceným zpíváním koled nebo stresováním se z desítek rodinných návštěv. Klíčem je klid. 

Přeji všem jelením příznivcům ty NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!
Doufejme, že se Jelen se svým psaním polepší. 

2 komentáře:

  1. I Tobě, můj drahý Jelene ty nejkrásnější Vánoce! ❤️

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tobě také, Jenn! Hlavně vše dobré do nového roku! ❤️

      Vymazat