pátek 21. srpna 2015

celé prázdniny nohama na Šumavě

Je třetí týden v srpnu a to je čas pomalu ale jistě si v hlavě promítat to, co jsem o prázdninách dělala, navštívila a procestovala. Bohužel cestování jsem tak trochu splnila/nesplnila. 
A jak to vlastně myslím? Nebyla jsem nikde v zahraničí, na dovolené u moře. Nejdříve jsem měla v plánu objevovat krásy celé České republiky s batohem na zádech, hlavou schovanou buď ve stanu nebo pod hvězdami, chtěla jsem vylézt na Sněžku, chtěla jsem objevovat přírodní koupání, kde bychom smočili naše rozpálené nohy po více kilometrech, než by bylo zdrávo. Ale bohužel se nic z toho nestalo, ale k tomu se ještě vrátím. 

Na druhou stranu jsem si odpočinula jako nikdy a nudných dní, i přes to, že jsem je z devadesáti procent trávila v rodném městě, byla jen pár (a to doslova). Ale stála jsem si za svojí vizí dovolené a tak vám prozradím můj příběh o dovolená aneb Pár rad na příště.

Řeknu vám, že už nikdy v životě (dobře, minimálně rok) nechci vidět Slevomat. Každý den sledujete nové nabídky levné dovolené, která vypadá přímo bombasticky, ale ihned druhý den vám napíší, že již v daném termínu nemají volno a vy máte sto chutí prorazit pěstí monitor. Tak hledáte dál, dál a dál. A pak zjistíte, že veškeré nové nabídky jsou volné až od září. Poučili jsme se tedy, že na Slevomatu musíte jednat stylem:

 "Chceš?" 
"Chci." 
"Zaplať a přijeď."

A dále, že na něm nesmíte strávit více jak čtyři dny (a to my bohužel udělali), odprostit se od lákavých cen a začít hledat na vlastní pěst. Je tu jedna podmínka - nesmíte začít hledat jeden den před začátkem volného týdne (a to my bohužel taky udělali). A jak skončil náš dovolenkový příběh? U nás na chatě. 

Rozhodli jsme se sbalit si našich pár švestek do modrého autíčka a zajet si pár kilometrů za město na samotu u lesa, kde hučí sršni, včely sbírají pyl a místo lišky nám dobrou noc dávala luční kobylka, která se ubytovala u nás v ložnici na závěsu.

Jelikož byly snad všechny stupně a my jsme se vařili ve vlastní šťávě, moc věcí se dělat nedalo. Náš největší výlet byl jet autem do blízké vesnice na Kofolu a ruskou zmrzlinu, která nám doslova roztávala mezi prsty. 

I přes to, že se to nezdá jako ta nejzáživnější dovolená, nic nemá na to si k obědu uvařit brambory, které jste si sami vydobyli, najít si pár mrkví a udělat si (téměř) přírodní oběd, vysprchovat se v přírodní sprše, kde teplá voda teče přímo od zdroje Slunce a zažít absolutní tmu - to je jako balzám na duši. 

A jaké byly vaše prázdniny?

2 komentáře:

  1. Čtu si tvůj článek a musím se smát. Naše vybírání dovolené včetně závěru skončilo stejně, akorát ne na chatě, ale v kempu ve stanu, do kterýho se nám nevešly ani nohy :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Někdy není nad to zůstat nohama na zemi (nebo spíš doma)!

      Vymazat