sobota 4. července 2015

STRÝC jako festival? | (NE)AKCE

Pokud nejste z našeho malého městečka, asi netušíte, že 27. června 2015 se na několika místech blízko centra konal festival STRÝC OF KLATOVY (chápete ten název, že jo - protože je s e n z a č n í). Na festival jsem se chtěla jít podívat, protože na plakátu bylo spousty neznámých i známých jmen, a když jsem si pár kapel poslechla, ihned mě to zaujalo. To jsem ale nevěděla, že mi bude nabídnuto fotit celou akci a já to jen s otevřenou náručí uvítala. Musím se ale přiznat, že jsem nebyla zrovna ve formě po náročném dni, ale pár cest tam a zpět na čerstvém vzduchu, zelený čaj a několikrát navštívená (nejlepší) kavárna v celém městě mě z toho nakonec nějak (díky bohu) dostala. Počasí bylo jak deštivé, tak slunečné (chovalo se stejně jako moje nálada a stav). Jelikož moje podvědomí asi vědělo, že na to nebudu zrovna nejlépe, povolalo mi mého kamaráda, který se mnou celou akci fotil (a fotky budou brzy na stránkách a Facebooku). 
O velmi krátké a stručné historii festivalu se můžete dočíst na samotných webových stránkách. Ve stručnosti se jedná ale o multižánrový festival - na různých místech najdete různou hudbu, stačí si jen vybrat - v nejlepším případě navštívit vše. Jako dopolední bonus a tak trochu warm-up před/během festivalu bylo promítání filmů s hudební tématikou (ty jsme bohužel nestihly)

Před tím, než vám sem hodím pár fotek, bych chtěla přidat pár slov. Miluji tyhle akce. Něco nového a s trochou toho deště i svěžího. Když jsem tak procházela těmi místy, často jsem si jako v našem maloměstě ani nepřipadala - a o to nejspíše také šlo. Za mě jedině palec nahoru. A jestli vám mohu někoho z festivalového playlistu poradit, tak to stoprocentně budou Circus Problem (jako vždy na konci článku bude něco málo k poslechu). Všichni se těšíme na příští rok a spolu s ním i druhý ročník této skvělé akce. Snad jen nezbývá nic jiného říci než to, že ti, kdo nepřišli, prohloupili, ti kdo přišli, zvítězili.

Žádné komentáře:

Okomentovat