pondělí 13. července 2015

Road/train trip Regensburg | LÉTO_15

Když tak nad tím přemýšlím a promítám si před sebou moje pocity na začátku prázdnin o tom, jak nemám nic v plánu, a že jsem z toho docela smutná, tak mě napadly dvě jednoduché možnosti, jak to vůbec může skončit. Buď to dopadne tak, že se žádný plán ani akce během těch dvou měsíců nevyskytne a vy tak budete sedět v koutě s mobilním telefonem v ruce a brečet nad Instagramovými snímky vašich přátel a zoufale si říkat, že chcete taky. Nebo vzít osud prázdnin do vašich rukou, myslet pozitivně na to, že i každá vyjížďka z vašeho rodného města, kde trávíte během roku skoro všechny vaše životní dny, je v podstatě vaším malým vítězstvím, a že se tak krůček po krůčku blížíte k té vaší vysněné dovolené, která sice neexistuje prakticky, ale teoreticky neumírá ve vaší hlavě (= můj plán). Jak řekla Wendy v komentáři u posledního článku (který mě neskutečně potěšil) - právě v té spontánnosti je to kouzlo

I přes to, že chodím přes týden do práce, myslím si, že moje prázdniny mohu předpokládat za celkem nabité (alespoň červenec by mohl být - se srpnem to bude trochu složitější). Tím pádem nemohu počítat s tím, že si vyjedu na nějakou týdenní dovolenou (krom toho, že takovou dovolenou v zahraničí bych v mých 18-ti letech asi ani neuplatila - každopádně o ni dále sním). Zbývají mi tedy volná dopoledne (která ráda prospím), pozdní odpoledne (která si ráda užívám) a víkendy! 

Tento víkend jsem se s mojí kamarádkou vydali za naším nejmilejším kamarádem do Německa - o něm jste již mohli několikrát slyšet. Rozhodli jsme se vyrazit vlakem do Německa, kde nás vyzvedl autem a dále jsme pokračovali směr Regensburg za jídlem a památkami. Všechno se skvěle vyvedlo. Vyzkoušeli jsme zdejší jídlo a pití, s profesionálním výkladem jsme si užili i historii, zvládli jsme krizi na zpáteční cestě s blikající kontrolkou benzínu a dokonce jsme se i ztratili (paradoxně ale v Čechách). Všichni jsme se shodli na tom, že tento výlet se posunul na nejvyšší příčky seznamu s názvem "Nejlepší prázdninový zážitek"

Také si rychle uvědomíte, že je neskutečnou výhodou bydlet blízko hranic - můžete si naplánovat nějaký výlet, lehce se dostat vlakem na místo (s mírným zpožděním počítejte) a zjistit tak, že vlastně vůbec neznáte vaše okolí (= můj případ). A co tak v Regensburgu navštívit nebo zažít?

1. Katedrála sv. Petra: Jdete skrze malé uličky a najednou se před vámi objeví monumentální stavba, kterou byste zde asi nečekali. Gotická budova z 18. století vám vyrazí dech a v horkých letních dnech vás i osvěží (pokud nejste přes památky a architekturu). 

2. Středověké uličky: V létě se stanou tyto pohádkové uličky vaším útočištěm a to nejen kvůli stínu, ale i pro jejich nezaměnitelné kouzlo a schované obchody se zmrzlinou a ledovou kávou. 

3. Římská brána: Chápu, že tato památka nemusí být pro každého, jelikož se jedná pouze o schovanou kamennou bránu. Ale tato brána pochází z dob Marka Aurélia kolem roku 129. A ano, stále stojí. 

4. Pravé bavorské občerstvení: Vždy, když jsem někde v zahraničí, chci vyzkoušet jejich tradiční jídlo. Poznáte tak lépe jejich kulturu a užijete si výborné jídlo. Můj kamarád mi doporučil klobásky se zelím a k tomu pivo s kolou. Světe div se, bylo to výborné. 2 komentáře: