středa 24. června 2015

odpověď na otázku jak být ženou od Caitlin Moran | KNIHOMOLSTVÍ

“You can always tell when a woman is with the wrong man, because she has so much to say about the fact that nothing's happening. When women find the right person, on the other hand, they just... disappear for six months, then resurface, eyes shiny, and usually about six pounds heavier.”
Caitlin Moran

Možná již víte z předešlého článku o tom, že jsem byla celkem dost dlouho dobu sama doma a ještě ke všemu nemocná. Problémů bylo hned několik (a to bylo možná právě z již zmíněného článku dost vidět)

Jedním z problémů byla samota. Čas od času mám ráda samotu. To je takové to období, kdy bych nejraději odjela někam pod stan, hodila mobil do srázu (při tomto momentu bych dostala asi panický záchvat a hned by mě můj chtíč po samotě opustil) a žila bych, jako se dříve žilo. Je to bohužel jedno velké ALE. Tohle období jsem jako na potvoru během mé nemoci neměla. Byla jsem doma pořád sama, neskutečně jsem se nudila, hrála Monopoly sama proti sobě, dívala se na How I Met Your Mother pozpátku (a řeknu vám, že ten seriál dostal úplně nový rozměr), naštvala se u posledního dílu Game of Thrones, ale pak mi došlo, že ZASE budeme všichni nadšenci čekat rok na šestou sérii - poté jsem se nemohla rozhodnout, jestli se budu zlobit, nebo skončím schoulená na zemi. Samota má ale i druhou stránku, řekněme takovou lepší. Lidé vás u spousty věcí nevidí, ale i přes to vám některé ty tajné věci řeknu. Jste třeba dva dny pořád v tom samém oblečení a je vám to s radostí absolutně jedno. Slovo sprcha vám nic neříká a k činnosti sprchování se již vůbec nemáte. Jídlo, které sníte, byste nesnědli za celý svůj život - v takovém množství a v takové kombinaci (pokud tedy nemáte spálovou angínu, angínu nebo střevní chřipku - to jsou výjimky). Čas od času si řeknete, že byste konečně mohli vylézt, jídlo a sám sebe trochu zkrotit a dát se trochu do parády. Jenže vám ještě není moc dobře, jste rádi, že si sám sobě podáte léky a upadnete do spánku. 

Poté ale přichází etapa s názvem S.O.S. aneb Mám moc velké výčitky, co mám se sebou dělat? Do zrcadla se dívat nechcete, do ledničky již vůbec ne a jak to chodí u mě, nejbližší zajímavá věc od mé postele (pokud nepočítám laptop, který během mé nemoci spolu s kapesníky, léky a obaly od čokolády okupovaly druhou polovinu postele) je knihovna. Tato kniha, o které jsem s to mluvit, se na mě usmívala a bylo to přesně to, co jsem do sebe po týdnu naprosté anarchie, která vládla celým tělem i myšlením, potřebovala dostat. 
Jak být ženou? od Caitlin Moran

Dávka silného humoru a trochu ženskosti, která ze mě udělala opět chodící a normální osobu, bylo to, co jsem nutně potřebovala. Tohle není nic pro muže, i když reakce mého kamaráda na krátký úryvek právě z této knihy, byla plná smíchu a pochopení trochy té ironie na mužský účet. 

Tato kniha je skvělá v tom, že vám dává úplně jiný pohled na tak moc probírané téma feminismu. Buď vás to přesvědčí o tom, že feminismus je celkem prospěšná věc, která by se neměla hnát do extrému, nebo vás první stránky okamžitě odradí - knihu byste nejraději spálili a koukali se na to spolu s krucifixem a vaším uklidněným výrazem. Caitlin Moran není žádná sladká Emma Watson. Je to celkem drsná žena, která se nebojí říct nahlas slovo vagína a penis několikrát v jedné větě. 


A tady jsem se začala smát jako ten blázen. Schválně čtěte.

Kniha je takový průřez životem Caitlin, kdy se orientuje převážně na problémy spojené s ženským pohlavím - pojato vtipně, vesele a čte se to skoro samo. Pro mě to byl ten kouzelný typ knížky, kdy se najednou začnu smát určité pasáži (stát se mi tohle v metru, ve vlaku nebo ve třídě, dostanu záchvat smíchu z mého záchvatu smíchu)

2 komentáře:

  1. to zní dobře, asi si knihu taky pořídím..:)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. sice kniha není nejnovější, ale rozhodně to stojí za to :)

      Vymazat