sobota 24. ledna 2015

buďte správným bojovníkem aneb Paolo Coelho motivuje

Po mém rozhovoru s Viktorií jsem dlouho nic nepřidávala. Asi to bude tím, že je konec pololetí a teď je to zlomové období, kde se z minuty na minutu převalíte na úplný začátek dalšího školního půlroku a já nějak tak ztrácím tímto momentem motivaci nebo spíše cítím, jako bych na další vysedávání za školní lavicí a soustředění se na něco, co je mi vlastně úplně jedno, neměla vůbec sílu. Entusiasmus mě opustil. 

Když hledám kolem sebe motivaci & inspiraci (a o tomto tématu bych chtěla napsat samostatný článek, ale zatím nic není jisté - jako nikdy), knihy jsou jednoznačně na prvním místě. Jelikož mám skvělou spolužačku/spolusedící, která už mě zná opravdu dlouhou řádku let, k letošním Vánocům jsem od ní dostala naprosto skvělý dárek. Zná mě a ví, že jedním z mých oblíbených autorů je Paolo Coelho a také ví to, že mám moc ráda takové filozofické rádoby motivační knihy. 

Takové knihy totiž otevřu vždy, když už pociťuji nedostatek energie, který rozpoutá rozčílení z maličkostí (třeba jenom to, že mi došly kapesníky nebo doma nemáme banány) a dále to pokračuje negativními myšlenkami, které mě zahltí a tak to pokračuje dál a dál a stane se z toho takový ten rutinní cyklus negativity v mém životě. 

Abych už se dostala konečně k tématu - dostala jsem od ní kniho s názvem Rukověť bojovníka světla. 

Knih od Paola Coelha mám doma již pár a všechny jsem přečetla během dvou dnů (a to já nepatřím mezi rychlo čtenáře, protože bych si to řádně neužila). Je to spisovatel pocházející z Brazílie. Jeho způsob psaní dokáže všechny poctivé čtenáře donutit se zamyslet a jeho knihy odpovídají na otázky, které se bojíme nahlas vyslovit. Během čtení mi došlo hned několik věcí, ve kterých jsem se "plácala" řádku měsíců. Je ale na každém, jestli si knihu dovolí pustit si k tělu až takhle blízko. Jeho zkušenosti s drogami a magií se jemně objevují v některých pasážích knih a to obsahuje jen prospěje. Když jsem knihu otevřela (asi nějak takhle), okamžitě mě upoutaly ty nádherné barvy a počáteční ilustrace, které mi nejdříve moc smysl nedávaly, ale po pár stránkách vše pochopíte. 

Není zde nějaký souvislý děj - kniha se totiž skládá z jednotlivých vlastností, kratičkých příběhů a charakteristiky bojovníka světla. Vlastnosti jsou prosté, upřímné a hlavně - pravdivé. Vlastně dělám recenzi na knihu, kterou jsem ještě nedočetla, protože pro její krásu si ji šetřím na ty horší časy. Ale jako každou takhle napsanou knihu si ráda přečtu třeba třikrát, čtyřikrát, pětkrát, ... Nikdy mě neomrzí a vždy v ní najdu zase nový kousek pravdy podle událostí, které se mi zrovna dějí. 
Na téma motivace & inspirace bych chtěla také sesmolit nějaký ten článek, ale nechci, aby byl tuctový, tak si dávám na čas. Ale kdybych měla s něčím začít, budou to knihy obecně a speciálně takhle. Vyzkoušela jsem za vás, že dočerpá ztracenou energii alespoň do poloviny a tak nějak vám kouzelně namaluje úsměv na tváři, který by měl vydržet tak dva až tři dny do přečtení dalšího moudra a to se mi zdá jako celkem fér nabídka. 

Pokud tedy i vy jsem na bodě mezi "už je to pololetí konečně za mnou" a "sakra, další mě čeká již za pár", tak mám pro vás tento tip (a nebojte, spousty dalších ještě v rukávu). 153 stránek tedy 153% energie navíc a bonus uklidnění pomocí čtení stojí za to. A poslední stránka s ilustrací letícího šípu jakoby naznačovala vaše já po zdolání pár stránek.


2 komentáře:

  1. Taky miluji ty knihy, které jako by rostly s námi a i když je čteme pořád znova a znova, nacházíme tam pokaždé něco nového nebo dokonce i staré objevy nestrácejí na významu.

    OdpovědětSmazat