neděle 21. prosince 2014

Deggendorf // Vánoce 2014

Milí jelení příznivci, něco se děje! Konečně jsou prázdniny a já můžu vypustit slovo škola z mé hlavy a vydat se na (sice malá, ale krásná) dobrodružství během vánočního období. A co se tedy dělo?

Možná jsem se zmínila, možná ne, ale můj nejlepší kamarád se rozhodl strávit rok ve škole v Německu. Navštěvuje katolické gymnázium v Mettenu blízko Deggendorfu. A jelikož je Deggendorf známý svými vánočními trhy a po Adámkovi se nám stýskalo (a chtěli jsme zkontrolovat, jestli nám nestrádá, ale pšt), tak jsem si sebrali svých pár švestek (a foťák) a vyrazili jsme na skoro tříhodinovou cestu.

Během cesty jsme zamávala mužíkovi, snědla svačinu a natočila pár záběrů z (mého milovaného) vlaku. Když jsme ale dorazili na Železnou Rudu - Alžbětín, přivítal nás krásný pohled na hory a zima, ale to se dalo odpustit, to mi věřte. Přestoupili jsme a jeli dál již směrem na Deggendorf.

V Deggendorfu už na nás čekalo jedno velké objetí běžící nám (a to přímo) naproti. Jak se nám po něm stýskalo. Nasedli jsme do auta a jeli na okružní cestu po okolí. V Mettenu jsme viděli, jak vypadá škola, internát a celkově okolí školy. Musím říct, že tady by mi ani nevadilo vůbec chodit do školy - v takovém krásném prostředí. 

Po krátké prohlídce (a dlouhém povídání) jsme se vydali do Deggendorfu na trhy. Je to krása a nádhera, co více říct. Město malá, ale plné zajímavých věcí a hlavně míst, možnosti nákupů, ale i bohatý kultury  co více si přát.

Po vypití punče a perníčků už jsme se museli přesunout již na nádraží. Objetí, zamávání a Tschüss. Bylo to krásné zahájení Vánoc, to vám tedy řeknu. 
A ještě video!

Žádné komentáře:

Okomentovat